4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Azonnal vigye állatorvoshoz! Sürgős kezelést igényel, és sajnos így se biztos, hogy nem alakult ki súlyos veseelégtelenség...
Bármi is az, feltétlenül vigye el állatorvoshoz, csak egy alapos vizsgálat, esetleg laborvizsgálat és tenyésztés után mondható bármi biztos, illetve a kezelés us csak ekkor írható elő.
Javasolnám a kutya végleges ivartalanítását. A tüzelés vége után min 7-10 nappal. a műtétnek minimális kockázata van, általánosan elfogadott nézet, hogy a korai (első tüzelés körüli ivartalanítás) a javasolt, mivel lecsökkenti az emlődaganat, illetve megszünteti a gennyes méhgyulladás létrejöttét (petefészek és méheltávolítás esetén)
A vírusfertőzést vérvétellel lehet igazolni, ez teljesen biztos. A fertőződés sejtközvetített, leginkább nemi úton terjed. Ha a cicák nem ivartalanítottak, fertőződés lehetséges.
Részletes diagnosztikai vizsgálat után lehet a műtétet javasolni. Ebben a korban a beavatkozás nagyobb kockázattal járhat. Ásványi anyag kiegészítés és porcregeneráló szerek adagolása javasolható a mielőbbi javulás támogatására