4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Ha szelíd, esetleg "beszélő" hullámost szeretne, akkor egy fiatal hímet vegyen, ha fiókákat szeretne, akkor természetesen párt vásároljon. A standard hullámosok meglehetősen nehezen szaporíthatók, így ha kezdő madártartóként szeretne madarat tenyészteni, akkor hagyományos, vadalakú hullámossal kezdjen.
Forduljon vele állatorvoshoz, alapos kivizsgálásra (labor) lesz szüksége!
Széles körben elterjedt bántalomról van szó. Nem zárható ki vírusos oktan, az anyát évente célszerű vakcinázni a leggyakoribb betegségek ellen, ami a kölykök immunállapotát is erősíti. Kismacskák antibiotikumos kezelése is javasolt
A nem evés és a többi tünet már épp elég ok arra, hogy megmutassa egy állatorvosnak! Ennyi információ alapján nem lehet pontos diagnózist és kezelési tervet felállítani.
Minél hamarabb állatorvoshoz kell vinni!