4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Kedves Gazdi! Az allergént kétféle módon lehet megtalálni: 1) bőrteszttel, melynek során a lenyírt bőrbe injektálnak kismennyiségű allergént, es figyelik a kialakuló helyi reakciót és 2) vérvizsgálattal. Ha tényleg eleségallergiáról van szó, akkor nem feltétlen szükségesek ezek a vizsgálatok, mivel egy ún. eliminációs diétával megszüntethető a probléma. Ma már kaphatóak olyan hipoallergén tápok, melyek etetése megoldhatja a problémát. Fontosnak tartjuk, hogy tudja: az allergének kb. 8 hét alatt ürülnek ki az állat szervezetéből, ezért a tünetek ennyi ideig fennmaradhatnak. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Lehet allergia, szemhéjszél befelé-, illetve kifelé fordulása, könnycsatorna részleges, ill. teljes elzáródása, fertőzés. Érdemes kivizsgálni az okokat. Üdv
Sebészi úton meg lehet próbálkozni a kismacskák szétválasztásával (mint a sziámi ikrek esetében). Látatlanban a kórjóslatról nehéz mit mondani, hiszen nem tudom, milyen mértékű az összenövés. Feltétlenül vigye a macskákat állatorvoshoz, hogy megbeszélhesség az esetleges műtét megfelelő időpontját.
Lehet örökletes tulajdonság vagy valamilyen hangúti betegség, vagy gyengén fejlettek a hangképző reflexei.
Nem írta, hogy milyen céllal és mire használta a klikkert, de valamit nem csinált megfelelően - a kutya nem a klikkertől pörgött be. Minden módszer annyit ér, amennyit az adott tartási körülmények között élő, adott fajtájú, korú és nemű kutyánál, az adott viselkedési tünetre alkalmazni lehet. A testbeszéd jelzést látnom kell, hogy pontos véleményt alkothassak róla - a leírtakból valamilyen enyhe agresszív jelzésre lehet következtetni. Ami még közel sem jelenti azt, hogy a kutyája a dominancia valamelyik területén valóban az. Az agresszió és a dominancia nem egy és ugyanaz a viselkedési fogalom.