4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Nem szokták a keverék kutyákat tetoválni, de lehetséges.
Ha esetleg az oltás miatt fáj a lába, akkor az hamar elmúlik esetleg masszírozással sürgetni lehet a gyógyulást. Az is lehet viszont, hogy csak véletlen egybeesésről van szó és más okozza a sántaságot. Ennek kiderítéséhez viszont el kellene vinni állatorvoshoz.
Először a hányás okát kell kideríteni, ehhez valószínűleg laborra van szükség. Utána kell meghatározni, milyen szereket használjunk. Gyakran adunk kutyának humán gyógyszereket is, de ott a dózissal ügyelni kell. Tartósan pl. Rennie-t vagy Probiost adni nem javasolt, csak kúraszerűen.
A leírtak alapján nagyon valószínű, hogy valamiféle fájdalommal vagy rossz közérzettel járó betegsége van és emiatt jelentkezik nála ez a fokozott ingerlékenység! Ilyen esetekben minél hamarabb alapos kivizsgálásra van szükség, mert a tünetek súlyosbodhatnak.
Ez elég kevés információ, így pontos választ nem tudok adni! Általában azért pusztulnak el a rákok a vedlés után, mert levágják egyes testrészeiket.