4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Az szinte biztos, hogy nem vér, hanem porfirin (fehérje anyagcsere termék). Arra utal, hogy valami szisztémásan nincs rendben az állattal. Füröszteni szabad, csak kímélő állatoknak kifejlesztett samponnal, és óvni kell a szemét, fülét, száját.
Kedves Márta! Először egy részletes bőrkaparék vizsgálat szükségeltetik. El kellene vinnie állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Körömvirág tea mellett ugyanolyan jó a kamillavirágból főzött tea. milyen színű a váladék? Ha teljesen fehér, akkor eltömődhetett a könnycsatorna kimenete, vagy több váladék termelődik valamiért pl. huzat érte. Néhány napi teás öblítés (enyhén langyos teával öblíteni és nedves vattával kitörölni utána) helyrehozza. Ha a váladék kissé nyálkás, áttetszős, sárgás, akkor a szeme begyulladt, és ha a tea egy-két nap alatt nem használna, állatorvosnál szemcseppet kell íratni pl. Tobrexet. A tea és a krém nem ugyanaz, szemre krémet nem szabad kenni, a tea jó. (Bőrproblémánál jó a körömvirág krém.) Borogatni sem kell, elég naponta kétszer vagy háromszor öblögetni és kitörölni. Minden minőségű jó, mert ezek kis állatok, az olcsóbb fajta áruban is elég a hatóanyag nekik. Nagy Nóra (tengerimalac tenyésztő)
Látatlanban nem tudom, a kutya mennyire akarja, hogy küzdjenek érte. Amikor már nem érdekli a környezete, a gazdi jelnléte, a séta, az ennivaló, jobb, ha elbúcsúznak tőle. Egy kontroll laborvizsgálat is segíthet a döntésben. Ha a vese működése tovább romlott, indokolt lehet az euthanasia.
Kedves Olvasónk! fülporc fiatal kutyáknál még erősödhet, az Ön kutyája már kétéves, így már nem biztos, hogy segít, hamarabb kellett volna tenni ez ellen, de talán még nem késő. Tehát hogy felálljon a kutya füle ajánlatos megfelelő Ca/P kiegészítőket adagolni, és nagyon jó tapasztalatok vannak a KORVIMIN arthro por adásával, melyet tartósan, kb. 3-4 hónapon át kell adni. Állatpatikákban kapható. Ha a kutyus füle "csak úgy" lekonyul, akkor annak kötés általi megtámogatásától (leukoplastos megragasztás) lehet eredményt várni. Ezt minél előbb el kell kezdeni.