4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Sokféle probléma okozhatja. A tehéntej helyett a kutyáknak készült tejport javasolnám. Ha nem szopik továbbra sem, akkor feltétlen vigye állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassák...
Kedves Dominika! Nyáron minden gond nélkül ki lehet tenni a pézsmatknősöket a kerti tóba. Nem szabad elfelejteni ilyenkor, hogy fokozott figyelmet kell fordítani a megszökés megakadályozására. A mi éghajlati körülményeink között a telet nagy valószínűség szerint nem élnék túl. Ösztől tavaszik mindenképp lakásban, ellenőrzött körülmények közt kellene tartani őket. Üdvözlettel dr. Géczy Csaba
Elsőként arról kellene megbizonyosodni, hogy miztosan két külön nemű madárról van-e szó. Ha igen, úgy a költésre fel kell őket készíteni megfelelő odúval(25 x 25 cm alap, 35 cm magasság, a felső harmadban kb. 5cm átmérőjű bebúvó nyílással, aljzatnak forgáccsal), lágy- és zöldeleséggel, csíráztatott magvakkal. Ásványianyag kiegészítő folyamatosan álljon rendelkezésükre.
Kedves gazdi! Ha Magyarország területéről fordult hozzánk, akkor biztos kell lennie állatorvosnak a közelben, erre jogszabályi kötelezettség van. A vakarózás az egyik leggyakoribb bőrtünet, nagyon sok probléma jele lehet, diagnosztikájához mindenképp szakemberre lesz szükség! Első körben a külső élősködők elleni szerek jönnek szóba, amelyeket viszont csak állatorvosnál, vagy állatpatikában tud beszerezni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Kedves Gazdi! Jó eséllyel a pálcika megemésztődik annyira, hogy az ürülékkel távozzon, de azért kérem mutassa meg az állatorvosnak a kutyust