4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Kedves Kérdező! Igazat csak egy alapos orvosi vizsgálat mondhat! Keressen fel egy állatorvost a kandúrjával! Dr Puskás Gábor
A házi kosztot mindig keverje össze egy adag száraz táppal, néhány percig hagyja állni, hogy a száraz táp megába szívja a másik szagát és nedveségét. Mindig a száraz táp legyen a nagyobb mennyiség. Amikor kezsedi a tálból az ételt, azonnal vegye el a tálat és tegye el, - fél óra múlva kínálja föl ismét. Vagy, … szüntesse meg - legalább átmeneti időre - a házi kosztal való táplálást.
A kiskutya oltása ebben az életkorban megköveteli a pontos időpont betartását, így hozzá célszerű igazítani a cicák oltatását is. Ehhez képest az, hogy a cicák az éves ismétlést 1-2 héttel hamarabb vagy később kapják meg, lényegtelen eltérés. Úgyhogy nyugodtan viheti egyszerre a 3 állatot oltásra. De mivel a kutyának ezzel a 3. oltásal még biztosan nem ér véget a kölyökkori sorozat, őt biztosan kell még vinni újra, és így a november elején esedékes cicaoltás akár maradhat is az eredeti időpontban.
Ki kellene vizsgáltatni a kutyát elsősorban a prosztatára figyelve, ilyen idős korban több minden előfordulhat, de ez csak egy alapos vizsgálat után derülhet ki
A leírtak alapján valóban erős a gyanú, hogy nyaki porckorong-sérve van a kutyusnak. A kutyát meg kell röntgenezni és valószínűleg operálni.