4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Fél évig sehogy, korai ivartalanítás, rendszeres, min. napi kétszeres etetés.
Kedves reni! olvass bele a következőő cikkünkbe: Felugrál a kutyád? Ne büntesd meg, inkább szoktasd le róla!
Kedves Rita! Feltétlen vigye vissza, mert szerintem laborvizsgálat és röntgen vizsgálat indokolt a helyzet feltárására. Tiszteletettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Sajnos nem. A jelölést nem csak hormonális hatásra végzik az állatok. Ivartalanított állatoknál ritkább, de stresszhelyzetben ugyanúgy jelölnek, mint ivaros társaik, viszont vizeletük szag nem annyira elviselhetetlen. Meg lehet próbálkozni szintetikus feromon készítménnyel(konnektorba dugható párologtató készülék), de csak a zárt térben tartott állatoknál működik. A készítményről kérdezze állatorvosát, vagy a legközelebbi állatpatikát. Ismerni fogják. Az ivartalanítás nagyon fontos lenne. Rengeteg előnye van. Csökken a csavargási késztetés, ezáltal az autóbaleset, kutyatámadás veszélye. Nincs kitéve emberi rosszindulatnak, mint az idegen udvarokban párzási szezonban óbégató kandúrok. Védve van a párzással és sérülésekkel terjedő gyógyíthatatlan vírusos betegségektől ( macska AIDS, leukózis). Lényegesen ritkább vendég lesz az állatorvosnál, mint a verekedő kandúrok, amelyek rendszeresen érkeznek tályogokkal, csúnyán elfertőződött harapott sebekkel, kikapart vagy kilőtt szemmel. Ehhez képest az ivartalanítás költsége és kockázata lényegesen kisebb. Sok rendelőben februárban-márciusban kedvezményes ivartalanítási akció van!!! Nézzen körül!
A kamilla tea gyulladáscsökkentő hatású, de hatékonyabb lenne valamilyen antibiotikumos kenőcs alkalmazása. A fürjek szeme meglehetősen érzékenyen reagál porra, külsö behatásokra, de begyulladása lehet más fertőzés tünete is.