4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
Üdvözlöm! Helyileg merre laknak? Mindenképp kéne neki s.o.s doki. Sajnos egy sima kutya macskás állatorvos nem fog tudni vele mit kezdeni,mindenképp hörcsöghöz értő orvos kell. Van egy fbos csoport Hörcsög imádók :) néven. Jelentkezzen oda és ott eltudjuk küldeni a listát vagy hörcsögmentés email címére ha írna. horcsogmentes@gmail.com Sajnos nemtudok innen tanácsot adni, mert bármi lehet vele. Mindenképp figyeljék a súlyát. Ezt hetente amúgy is mérni kell, mert itt derül ki elsőnek ha gond van. Széklete van? Pisil rendesen? Milyen ragasztóba esett?
Ügyvéd által megírt levél jó megoldás lehet, de előtte keressék meg ajánlott levélben is akár, hátha komolyan veszi.
Üdvözlöm! Mindenképp kellene egy megfelelő állatorvos neki, aki hörcsög szakos. Horcsoginfo.hu weboldalon fent vannak a horcsogszakos orvosok. Kamillával semmiképp se kezeld kérlek, mert szárítja a szemet. Langyos melegvíz elég neki. Fresibe lehet kapni a real nature tápot. Azt pépesítve lehet neki adni addig. Mindenképp megkéne nézetni a fogait, nincs e túlnőve és fontos vágni tilos csak bódításban csiszolni. A lényeg mindenképp egy hozzáértő orvoshoz kellene elvinni aki megvizsgálja és gyógyszert ír fel neki
Alapos vizsgálat nélkül nem lehet diagnózist felállítani. A belső sérülésekre utaló tünetek nem feltétlenül jelentkeznek a székleten, ami csupán azt jelzi, hogy az emésztése feltehetőleg rendben van. Állatorvos felkeresése mindenképp javallott.
Egy kis vérömleny az esztétikai hibán kívül semmit nem fog okozni, legyen nyugodt.