4086. A nyúl viselkedése: pihenés, támadás, védekezés
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
A nyúl viselkedése: pihenés, alvás. Bár ez nem mozgás, sőt inkább annak beszüntetése, mégis sajátos viselkedésformának tekinthető.
Normális viselkedésforma, mely a rangsorrend kialakítását segíti elő. Megfelelő nagyságú férőhely hiányában azonban, a rangsorban alacsonyabban helyet foglaló egyed nem képes elmenekülni, így a nyulak közötti agresszív interakció tartósan fennmaradhat.
Tudományos állományfelmérések nélkül is látható, hogy a hazai fecskeállomány drasztikus mértékben csökkent az elmúlt évtizedben. Bár számos hosszútávú vonuló faj egyedszáma csökken Magyarországon a fecskék állományvesztesége riasztó: 6,9 – 9,1 százalék évente.
Kutyája lőtt meg egy vadászt Franciaországban olyan súlyosan megsebesítve, hogy a férfi jobb kezét amputálni kellett.
Halszépségversenyt rendeztek Kínában, az esztétikai viadalon 14 ország több mint háromezer aranyhala mérettette meg magát.
Üdvözlöm! Kisebb korban sokkal falánkabbak, ez normális. Két éves korukig, minden másnap, vagy mindennap etetheti őket, annyi takarmányt adjon, amit egyszerre meg is esznek! Soha ne maradjon a vízben rothadó anyag! A takarmány 90 %-a legyen fagyasztott hal, mellette lehet adni fagyasztott csigát, szárított halat, rákot, illetve tápokat. Három évesen már elég heti kétszer etetni őket!
Kedves Maria! Meglehetősen összetett problémájára, csak a cica alapos vizsgálata után lehet csak állást foglalni.
Nem írta a kutyák nemét ! A jelenség, jellemző konkurenciaherc és a két kutya közötti rangsorvita. Az emberek idealizált elképzelései nem mindig esnek egybe a kutyák természetes viselkedési megnyilvánulásaival. Mivel a Labrador ivarérett korba került, természetes, hogy az idősebb kutya már nem kölyök-kutya partnerének kezeli, ha nem egy a kényelemért rivalizáló konkurensnek. Nem igazán értem, hogy miért kellene két nagytestű kutyának közösen összebújva egy kutyaházba aludnia ? Tipp: Még egy kutyaház !
Üdvözlöm! Sok oka lehet! Elképzelhető tartási gond, vagy kórokozó is! Szerintem nem elég meleg helyen van, ezért tanácsolom, hogy emelje a hőmérsékletet, 28 C körülire és kínálja meg! Ha nem eszik tartósan, akkor klinikai vizsgálat szükséges!
1./ A kiszökésnek két oka lehet: a.) szexuális indíttatás: ezt ivartalanítással lehet megszüntetni b.) a kutya unatkozik, nem érzi magát embertársaihoz és az életteréhez kötődni, nincsennek megfelelő élményei, nem okoz neki izgalmat az adott élettérben maradni. Értelemszerűen több közös interakcióval, neveléssel, közös játékkal lehet ezt megváltoztatni. 2./ Változtatni kell az üdvözlési rituálén. A fölugráláskor a láb- térd felhúzásával, elfordulással kényelmetlenné tenni a kutyának a felugrálást. Ezzel párhuzamosan, hazatérve 5 - 10 percig nem kell a kutyáról tudomást venni, közömbösíteni kell: NEM ránézni, NEM hozzászólni, NEM hozzá nyúlni !!! 3./ a kutya izgalmi vagy félelmi állapotba kerül ezért nem tudja tartani a vizeletét. A pontos ok kiderítése után lehet a megfelelő tréning- vagy terápiamódszert meghatározni. Minden kutyát el kell és el is lehet vinni sétálni. Az Ön által említett kifogás 5 - 10 perces tréninggel, szoktatással megszüntethető.