4091. Hat éve őrzi gazdája sírját egy németjuhász
Hat éve őrzi hűségesen gazdája sírját egy németjuhász kutya Argentínában, pedig csupán egyetlen esztendőt élt vele.
Hat éve őrzi hűségesen gazdája sírját egy németjuhász kutya Argentínában, pedig csupán egyetlen esztendőt élt vele.
Vízi mentőnek csapott fel egy malac. Fuldokló kecskegidát segített ki a vízből az Egyesült Államokban.
Hogy a kutya mire képes egy labdáért, azt minden kutyás tudja, de hogy mennyire elvetemült vagy éppen kétségbeesett fejet vágnak - a víz alatt - arra csak most derült fény. Íme, egy hihetetlen fotósorozat labdaőrült kutyákkal.
Dongót hozott vissza a halálból egy lelkes állatbarát. És mindezt még videóra is vette.
Egyes hüllők mérgét már most is használják gyógyszerek előállítására, de közvetlen emberi alkalmazásra általában halálosak ezek a vegyületek. A kígyók és gyíkok "újrahasznosított" toxinja azonban biztonságos lehet - állítják liverpooli kutatók.
A hirtelen tápváltáskor felborulhat az állat bélflórája és ilyenkor nem biztos, hogy az eredeti tápra visszatérve rendeződik a helyzet. Tápváltást mindig csak fokozatosan! Mindenképp vigyék a kutyust állatorvoshoz, hogy megvizsgálja, nehogy más fertőző betegsége legyen, ami szintén hasmenést okozhat. Itt kaphatnak a bélflóra stabilizálására szolgáló készítményeket is.
Első olvasatra szívprobléma jutott eszembe. Ez gyakori kis testű és idősödő kutyákban és ilyenkor tartós gyógyszerszedésre van szükség. Persze más probléma is lehet a háttérben, ezért mindenképpen elvinném állatorvoshoz a kutyust.
Az, hogy mennyire tolerálják majd egymást, egyedi kérdés. Mint az embereknél. Viszont a macskák (és általában az állatok) sokkal jobban és hamarabb elfogadják és megszeretik egymást. Főleg 2 ivartalanított macskánál nem hiszem, hogy bármi probléma lenne az összeszokással. Ráadásul a Maine Coon cicák nyugodt, kiegyensúlyozott természetűek. A kijárást is meg lehet oldani, de ilyenkor a benti cicát is mindenképpen rendszeresen oltatni kell!
Ha begyulladt egy kutya bűzmirigye, az abból felszabaduló és szervezetbe kerülő anyagok okozhatnak viszketegséget, lábujjnyalogatást is. Hasonló tünetei vannak általában a kutyák allergiás betegségeinek is. Ha a tabletta szedése ellenére is megvannak a tünetek, akkor vissza kellene menni az orvosukhoz, mert lehet, hogy változtatni kell a tabletta adagolásán, esetleg más kezelési módra van szükség és a bűzmirigy kinyomására és vizsgálatára is sor kerülhet.
Mennyi idős korában és honnan került Önökhöz a cica? Lehet, hogy túl korán (8 hetes kora előtt) választották el és ezért szopja és dagasztja pl. a szőnyeget. E viselkedészavar feloldására viselkedészavarok megoldásával is foglalkozó homeopata állatorvosra lesz szükségük. A cicák maguk szeretnek kezdeményezni, ne erőltessék az ölbe vételt.