4091. Hat éve őrzi gazdája sírját egy németjuhász
Hat éve őrzi hűségesen gazdája sírját egy németjuhász kutya Argentínában, pedig csupán egyetlen esztendőt élt vele.
Hat éve őrzi hűségesen gazdája sírját egy németjuhász kutya Argentínában, pedig csupán egyetlen esztendőt élt vele.
Vízi mentőnek csapott fel egy malac. Fuldokló kecskegidát segített ki a vízből az Egyesült Államokban.
Hogy a kutya mire képes egy labdáért, azt minden kutyás tudja, de hogy mennyire elvetemült vagy éppen kétségbeesett fejet vágnak - a víz alatt - arra csak most derült fény. Íme, egy hihetetlen fotósorozat labdaőrült kutyákkal.
Dongót hozott vissza a halálból egy lelkes állatbarát. És mindezt még videóra is vette.
Egyes hüllők mérgét már most is használják gyógyszerek előállítására, de közvetlen emberi alkalmazásra általában halálosak ezek a vegyületek. A kígyók és gyíkok "újrahasznosított" toxinja azonban biztonságos lehet - állítják liverpooli kutatók.
A kiscica lehetett, vagy lehet gombás, ami emberre fertőző bőrbetegség. Aggodalomra nincs ok, jól kezelhető a cica és az ember is. Ettől azonban nem depressziós egy cica. Valószínűleg más baja is van. Igen, születhetett már a mamától kapott vírusos betegséggel, mint macska leukózis és macska AIDS. De lehet, hogy nem veleszületett baja van. Forduljanak vele állatorvoshoz, aki az utóbbi két betegséget vérvétel segítségével tudja diagnosztizálni vagy kizárni, a gomba tekintetében pedig bőrkaparék és szőr mintát tud laborba küldeni a kiscicából.
Nem természetes, feltétlen mutassa meg egy állatorvosnak!
Azt sajnos nehéz megmondani, hogy pontosan mi leget a jelenség valódi oka, de van azért lehetőség néhány. A legvalószínűbb az, hogy a korábbi műtét során egy picike darab véletlenül benne maradt a petefészekből a hasüregben, és ez a kis darab azóta megnőtt és hormont kezdett el termelni. Ez pedig tüzelési tüneteket okoz. Azt javaslom, mindenképpen keressék fel azt az állatorvost aki a műtétet végezte, és vele beszéljék meg a kérdést, és a további tennivalókat.
A nyuszit könnyű megtanítani a szobatisztaságra, mert alapvetően szobatiszta állat. Ha nagy nyúltelepen tartjuk, akkor is egy helyre ürít. Így, ha először kiengedjük a nyuszit, várjuk meg, és figyeljük meg, hogy hova pisil. Akkor a kis tócsáját törölgessük fel, és oda, ahová rakta, oda tegyük az almos ládikáját. Tegyünk bele almot, (széna, forgács stb.) és tegyük bele a papír zsebkendőt, amivel feltakarítottuk a pisijét. Érezni fogja ott a saját szagát, és oda fog menni, pisilni. Persze lesznek balesetek. Ilyenkor résen kell lenni, ha a nyuszi pisilni készül, általában farolni kezd, és ha a fenekével egy biztos pontot ér, (például falat) akkor pisil. Ha ezt látjuk, tegyük bele az almos tálcájába őkelmét, és persze ha belepisil, dicsérjük meg nagyon. Olyan ez, mint a cicáknál, kutyáknál. Persze időbe telik, de 1-2 héten belül megtanítható erre. A bogyókat is oda fogja koncentrálni. Nyilván lesz olyan bogyó, amit elhagy, hiszen ez sajnos a nyuszi szokása, mert az anyák így jelölik a territóriumukat. Vagyis körbebogyózzák. Viszont erről is le lehet szoktatni, csak figyelni kell a nyuszira, és persze dicsérni nagyon sokat. :-) Hogyan neveljük szobatisztaságra a nyuszit?
Igen, a kijárás az egy befolyásoló tényező. Próbálkozni kell +1 alom elhelyezésével egy új helyre, esetleg az alom anyagának változtatásával is.