4091. Hat éve őrzi gazdája sírját egy németjuhász
Hat éve őrzi hűségesen gazdája sírját egy németjuhász kutya Argentínában, pedig csupán egyetlen esztendőt élt vele.
Hat éve őrzi hűségesen gazdája sírját egy németjuhász kutya Argentínában, pedig csupán egyetlen esztendőt élt vele.
Vízi mentőnek csapott fel egy malac. Fuldokló kecskegidát segített ki a vízből az Egyesült Államokban.
Hogy a kutya mire képes egy labdáért, azt minden kutyás tudja, de hogy mennyire elvetemült vagy éppen kétségbeesett fejet vágnak - a víz alatt - arra csak most derült fény. Íme, egy hihetetlen fotósorozat labdaőrült kutyákkal.
Dongót hozott vissza a halálból egy lelkes állatbarát. És mindezt még videóra is vette.
Egyes hüllők mérgét már most is használják gyógyszerek előállítására, de közvetlen emberi alkalmazásra általában halálosak ezek a vegyületek. A kígyók és gyíkok "újrahasznosított" toxinja azonban biztonságos lehet - állítják liverpooli kutatók.
A macska nem butus, hanem nagyon is okos. Minek rohangásszon egerek után, ha amúgy is kap eleget enni? És gondolom ő mással szeret játszani. Nekem például volt egy macskám, aki a fotelban ülve végignézte, ahogy egy szalmakalappal próbáltam elkapni egy egeret, aki a kertesházunk nappalijában rohangászott. Marci macska csak lelógatta a fejét a fotelből és álmos-félszemmel sandított rám, és gondolom felettébb jól szórakozott. Az egeret elfogtam és kivittem a kertbe (persze a szomszédhoz tettem! :), de másnap újra bent volt a házban.... Egyébként állategészségügyileg is megnyugtatóbb, ha nem eszik a macska egeret (lásd: toxoplazmózis, házi feladat: utánanézni az interneten, hogy miért!) Ajándékot pedig a Háziállat Online csapatától kéne kicsikarni a helyes válaszért! :))
Őszintén megmondva nem tudom, szabályozva van-e vagy sem. Az én elpusztult kutyámat a kertünkben temettem el, úgy, hogy kb. 50 cm földréteg került fölé. És ültettünk rá egy szép fát, ami mindig rá emlékeztet. És igazából nem is érdekelt, hogy szabályozva van-e a dolog. Ha kertjük nincs, hamvasztatni is lehet, megfelelően engedélyezett kutyatemetőben, és ott el is lehet temetni.
Az a biztos, ha semmilyen szobanövényt nem eszik az állat. Így biztos nem fog "megmérgeződni"! A szőrhullás vedlésnek tűnik így októberben és a körmét szükség esetén (tehát ha túl hosszú és nagyon karmol!) kell levágni.
Megnyugtathatom, ki fog nőni. Mindenesetre javaslom, hogy máskor legyen óvatosabb! Ha mécsest gyújt, ne hagyja felügyelet nélkül a macskát. Szerencse, hogy nagyobb baj nem következett be.
Magyarországon jelenleg segélykérő szolgálat teknősök részére nem működik és nincs is. Sürgősségi és életveszélyben lévő betegek (beleértve a hüllőket is!) esetén, valamint bármilyen állatorvosi segítséget igénylő esetben az állattulajdonosok bizalommal fordulhatnak a fővárosban a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kara Kisállatklinikájának (belgyógyászati, sebészeti és szülészeti) állatorvos munkatársaihoz, ahol nappali (08-22 óra) és éjszakai (ügyeleti, 22-08 óra) betegellátási időbeosztás keretében dolgoznak. Pest megyében és vidéki nagyvárosokban pedig a kedvtelésből tartott kisállatok ellátására szakosodott rendelőket, ambulanciákat, állategészségügyi központokat tudnám ajánlani, ahol korszerű műszerekkel, orvostechnikai berendezésekkel és nem utolsósorban széles körű szakmai ismeretekkel rendelkeznek a különböző állatfajok betegellátási feladatai számára.