4091. Hat éve őrzi gazdája sírját egy németjuhász
Hat éve őrzi hűségesen gazdája sírját egy németjuhász kutya Argentínában, pedig csupán egyetlen esztendőt élt vele.
Hat éve őrzi hűségesen gazdája sírját egy németjuhász kutya Argentínában, pedig csupán egyetlen esztendőt élt vele.
Vízi mentőnek csapott fel egy malac. Fuldokló kecskegidát segített ki a vízből az Egyesült Államokban.
Hogy a kutya mire képes egy labdáért, azt minden kutyás tudja, de hogy mennyire elvetemült vagy éppen kétségbeesett fejet vágnak - a víz alatt - arra csak most derült fény. Íme, egy hihetetlen fotósorozat labdaőrült kutyákkal.
Dongót hozott vissza a halálból egy lelkes állatbarát. És mindezt még videóra is vette.
Egyes hüllők mérgét már most is használják gyógyszerek előállítására, de közvetlen emberi alkalmazásra általában halálosak ezek a vegyületek. A kígyók és gyíkok "újrahasznosított" toxinja azonban biztonságos lehet - állítják liverpooli kutatók.
Hát... a kép alapján nem szívesen diagnosztizálnék. Azért a tapintásra és néha labormintavételre is szükség lehet. Egyszóval nem tudom, el kellene vinni dokihoz a kutyust személyesen.
Sűrűn és szakszerűen kell körmölni, vagy szakemberrel (juhásszal, állatorvossal) körmöltetni. Érdemes ezenkívül megvizsgáltatni, hogy nincs-e ízületgyulladása, ami szintén ilyen tüneteket is okozhat.
Biztosat nem tudok mondani, de szerintem árthat. Méretarány kérdése is a dolog, de nem szerencsés a "vadászt" és a prédaállatot egy helyiségben tartani...
Én nem tenném össze.
Lehet adni csíráztatott babot a papagájoknak, de a zebrapintyeknek felesleges, mert nem tudnak vele mit kezdeni. A pintyféléknek inkább apróbb magvakat (köles, zab, búza, kender) csíráztasson, míg a papagájoknak a nagyobb szemű magokat kínálja fel (borsó, kukorica, napraforgó, kender, búza, zab, rizs stb.).