4091. Hat éve őrzi gazdája sírját egy németjuhász
Hat éve őrzi hűségesen gazdája sírját egy németjuhász kutya Argentínában, pedig csupán egyetlen esztendőt élt vele.
Hat éve őrzi hűségesen gazdája sírját egy németjuhász kutya Argentínában, pedig csupán egyetlen esztendőt élt vele.
Vízi mentőnek csapott fel egy malac. Fuldokló kecskegidát segített ki a vízből az Egyesült Államokban.
Hogy a kutya mire képes egy labdáért, azt minden kutyás tudja, de hogy mennyire elvetemült vagy éppen kétségbeesett fejet vágnak - a víz alatt - arra csak most derült fény. Íme, egy hihetetlen fotósorozat labdaőrült kutyákkal.
Dongót hozott vissza a halálból egy lelkes állatbarát. És mindezt még videóra is vette.
Egyes hüllők mérgét már most is használják gyógyszerek előállítására, de közvetlen emberi alkalmazásra általában halálosak ezek a vegyületek. A kígyók és gyíkok "újrahasznosított" toxinja azonban biztonságos lehet - állítják liverpooli kutatók.
Sürgősen vidd állatorvoshoz cicádat, a leírásod alapján egyértelmű, hogy erre van szükség!
A nyuszit mindenképp vigye el állatorvoshoz! Ezek a tünetek utalhatnak oltási reakcióra ( ha nem rég kapott oltást),akár egy ér is megpattanhatott a fülében és így látatlanban elég nehéz bármit is mondani rá.
A legjobb lenne egy dajkamacska. Ha ez nem lehetséges, akkor az alábbiakkal etesd őket: (az alapanyagokat össze kell turmixolni) 6 dl zsíros tehéntej, 20 dkg sovány tehéntúró, 10 dkg sovány nyers marhahúspép, 30 gramm olívaolaj, 1 db nyers tojássárgája, 6-8 csepp kifejezetten macskák számára gyártott ásványianyag-és vitaminkiegészítő készítmény Ezt a keveréket nagyon tiszta körülmények között készítsd el, és melegítsd langyosra, és egy tű nélküli fecskendő segítségével etesd a cicákat. Kéthetes korukig naponta 6 alkalommal, utána háromhetes korukig naponta 5 alkalommal, négyhetes korukig naponta 3-4 alkalommal. Ne csak az etetésre figyelj, hanem arra is, hogy rendszeresen ürítsenek. Etetés után fektesd a hátukra a kismacskákat és finoman simogasd meg a hasukat. Végbélnyílásukat olajos vattával töröld át, utánozva ezzel az anyamacska mosdató tevékenységét. Etetés után a fecskendőt nagyon alaposan mosd ki. A meg nem evett maradékot ne használd fel még egyszer, hanem dobd ki. 4 hetes koruk körül már próbálkozhatsz szilárd táplálékkal is, de mellé még adj a a fenti keverékből is nekik. Véglegesen 6 hetes koruk környékén szoknak át a szilárd táplálékra. (A tanácsokhoz Dr. Fodor Kinga - Mit egyen a macskám c könyvét használtuk fel)
Igen! Az első dolog, hogy - mintha két gyermekünk lenne - nem szabad őket eleinte felügyelet nélkül hagyni. Nyilván a "bemutatkozáson" már túl vannak... És biztosan ki van alakítva mindkét kutyának egy-egy saját hely (kuckó, párna vagy kutyaház). De emellett be kell tartani a többi szocializációs lépést is. Ezek közé tartoznak a sétáltatás, engedelmesség és játék közbeni viselkedés szabályai többet között. Amennyiben bármilyen negatív jelet észlelnek, azonnal lépjenek közbe. Ilyen lehet, hogy az egyik morog a másikra például. Vagy ha az egyik odakap a másik felé. Ilyenkor határozott NEM tiltással és ha szükséges, egy kisebb műanyag palack odadobásával le kell állítani a viselkedést. (Ennek csak a hangja nagy, amire felkapják a kutyák a fejüket - és ezzel el is értük a célt: megszakad a negatív viselkedés, mert kizökkennek belőle.) Fontos, hogy egymás előtt ne dicsérjék az egyik kutyát a másikkal szemben, hanem teljesen egyenrangúan kezeljék a gazdik őket. Ha az egyiknek a helyére kell mennie, az a másikra is vonatkozik. Ha az egyiknek szabad valamit, az a másikra is ugyanúgy vonatkozik. Kezdjék el bevezetni a falkavezér cikkben olvasottakat MINDKÉT kutyára EGYFORMÁN vonatkozóan. Így hozzásegítik a két kutyát falkává alakulni és elfoglalni helyüket a csapatban, ugyanakkor megtartva és kihangsúlyozva a gazda falkavezérségét. A kutyák - érezve a falkavezér jelenlétét és odafigyelését - el fogják fogadni egymást és ki fogják alakítani egymás közt a rangsort. A jól szocializált kutyák okosan, harc nélkül is tudják ezt ;-)