4091. Hat éve őrzi gazdája sírját egy németjuhász
Hat éve őrzi hűségesen gazdája sírját egy németjuhász kutya Argentínában, pedig csupán egyetlen esztendőt élt vele.
Hat éve őrzi hűségesen gazdája sírját egy németjuhász kutya Argentínában, pedig csupán egyetlen esztendőt élt vele.
Vízi mentőnek csapott fel egy malac. Fuldokló kecskegidát segített ki a vízből az Egyesült Államokban.
Hogy a kutya mire képes egy labdáért, azt minden kutyás tudja, de hogy mennyire elvetemült vagy éppen kétségbeesett fejet vágnak - a víz alatt - arra csak most derült fény. Íme, egy hihetetlen fotósorozat labdaőrült kutyákkal.
Dongót hozott vissza a halálból egy lelkes állatbarát. És mindezt még videóra is vette.
Egyes hüllők mérgét már most is használják gyógyszerek előállítására, de közvetlen emberi alkalmazásra általában halálosak ezek a vegyületek. A kígyók és gyíkok "újrahasznosított" toxinja azonban biztonságos lehet - állítják liverpooli kutatók.
A kezelés megfelelőnek tűnik. A leírtak alapján baromfihimlő a fertőzés, ami az elmúlt 1-2 hónapban nagyon sok tenyésztő állományában megjelent. A Betadin megakadályozhatja az elfertőződést, ha nem terjednek ki a tünetek a nyálkahártyára a madárka tünetmentesen meggyógyulhat. Mivel nagyon ragályos a fertőzés, érdemes lenne elkülöníteni. A baromfihimlő főként a fiatal madarak betegsége, kezelésére antibiotikumot szoktak az állatorvosok felírni, de ez legfeljebb a másodlagos fertőzések ellen jó. Az immunrendszer erősítése céljából vitaminkészítmények használata ajánlott. Fiatal madarakban az elhullási arány 20-30 %, ami nagyban függ a kondíciójuktól.
A papagájok megfázásos tünetei elmúlhatnak maguktól is, ha a madárka meleg, száraz helyre kerül. A biztonság kedvéért érdemes lenne állatorvost felkeresni és egy hetes antibiotikum kúrával kezelni a problémát (a megfázásnak tűnő betegség fertőzés miatt is lehet). Ha a madár nem túl idős, akkor javasolnék egy élősködőmentesítést is, mivel meglehetősen megvastagodottnak, száraznak tűnnek a szarus részek, legalábbis a kép alapján. Az öreg hullámosoknál ez természetes velejárója a kornak.
Lehet veleszületett betegsége,vagy bármilyen vírusos,baktériumos megbetegedés. Így nem tudok segíteni.Szüksége lehet infúzióra is,ha a hasmenés miatt kiszáradt. El kell vinnie állatorvoshoz,aki megvizsgálja és gyógykezeli cicát.
Kedve Gazdi! Nagyon kevés az információ! Egy alapos állatorvosi vizsgálat bizonyára segíteni fog. SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. www.drbubo.atw.hu Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Ha már kinyílt a szeme, akkor pár nap múlva elkezd egyedül is enni. Először csak pépes dolgokat kell megkóstoltatni vele. Továbbra is táplálni kell, 1-2 hét múlva lehet csökkenteni a cumiztatást és fokozatosan átszoktatni az önálló evésre.