4091. Hat éve őrzi gazdája sírját egy németjuhász
Hat éve őrzi hűségesen gazdája sírját egy németjuhász kutya Argentínában, pedig csupán egyetlen esztendőt élt vele.
Hat éve őrzi hűségesen gazdája sírját egy németjuhász kutya Argentínában, pedig csupán egyetlen esztendőt élt vele.
Vízi mentőnek csapott fel egy malac. Fuldokló kecskegidát segített ki a vízből az Egyesült Államokban.
Hogy a kutya mire képes egy labdáért, azt minden kutyás tudja, de hogy mennyire elvetemült vagy éppen kétségbeesett fejet vágnak - a víz alatt - arra csak most derült fény. Íme, egy hihetetlen fotósorozat labdaőrült kutyákkal.
Dongót hozott vissza a halálból egy lelkes állatbarát. És mindezt még videóra is vette.
Egyes hüllők mérgét már most is használják gyógyszerek előállítására, de közvetlen emberi alkalmazásra általában halálosak ezek a vegyületek. A kígyók és gyíkok "újrahasznosított" toxinja azonban biztonságos lehet - állítják liverpooli kutatók.
A lógófülű nyulak fülei sokkal nagyobbak, mint a nem lógófülű fajtársainak és mind a két fülük egyformán lelóg a fejük két oldalán. Amellett, hogy "esztétikai" élményt nyújt a látványuk, a fajta jellegét is ez határozza meg. Így, ha tényleg fajtatiszta egyedről van szó, hamarosan lógni fog a mind két füle. Viszont sokkal fontosabb dolog az, hogy oltás után érdeklődött. Ugyanis egyedül, kedvencként tartott nyulakat is be kell oltatni Myxomatosis ellen. Ez egy vírusos fertőző betegség, melyet a szúnyogok terjesztenek. Így a tavaszi szúnyoginvázió előtt át kell esnie a védőoltáson, amiből az első évben kettő jár neki. Sok sikert az együttélésükhöz!
Lehetséges a leírás alapján, hogy köldöksérve van a kutyának, de ezt látatlanban nehéz biztosra mondani. Ez mindenfajta kutyánál előfordulhat.
A rágcsálóknál tapasztalt, idegrendszeri tünetekkel járó, fertőző betegségeknek is lehetnek hasonló tünetei. De leírása alapján én inkább mérgezésre gondolok. Ugyanis az általunk beszerzett zöldségfélék felületén különféle növényvédőszerek vagy azok maradványai lehetnek és a kis rágcsálóknál súlyos mérgezést okozhatnak. Manapság a tenyészetekben szaporított és szeparáltan tartott állatoknál egyre ritkábban tapasztalni a különböző fertőző betegségek terjedését.
Tanácsom: meg kell röntgenezni a kutya gerincét és a csípőjét.
A teknősnek semmi baja nincs, ez természetes! A táplálékot mindig a vízben eszik meg! Napozni általában akkor szoktak a hüllők, ha emésztenek vagy élénkebbek szeretnének lenni! Tehát csak türelem!