4106. Gyakrabban influenzások az állatok, mint eddig hitték
Nemcsak az embert, de háziállatait is megfertőzheti az influenzavírus: gyakoribb a kutyák és macskák influenzája, mint eddig hitték - állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.
Nemcsak az embert, de háziállatait is megfertőzheti az influenzavírus: gyakoribb a kutyák és macskák influenzája, mint eddig hitték - állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.
Két jaguárkölyök (Panthera onca) született a Szegedi Vadasparkban, a hathetes hím és nőstény csütörtökön kapta meg azonosító chipjét.
Autókat próbált összeterelni ösztönei által vezérelve egy juhászkutya Svájcban, ami sikerült is neki: 3 kilométer hosszan torlódtak fel a kocsik az autóúton.
Idén még egyszer, újra kinyit a TerraPlaza egy napra, hogy az egzotikus állatok szerelmesei, újra megcsodálhassák a természet kincseit.
A hetedik TerraPlaza is úgy kezdődött, mint a többi. Korai kelés, hogy még a tömeg előtt végig pillanthasson az ember a szépen megpakolt asztalokon.
Kedves Gazdi! A kutya jó kondíciója az általános egészségi állapota és a táplálása kérdése, gyógyszerekkel nem érdemes kísérletezni. Amennyiben kutyája kondíciója gyenge, keresse fel állatorvosát, mert a rossz kondíció oka számos betegség is lehet. Ha kutyája kondíciója közepes (a bordái nem látszanak, de tapinthatóak, jól izmolt, rendszeresen mozog), úgy nincs szüksége külön hízlalásra. Etessen jó minőségű tápot. Üdvözlettel: a rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Javasolom, sürgősen vigye el állatorvoshoz. Üdv
Kedves Gazdi! Macskáknál nagyon gyakran viselkedészavar első jele az Ön által leírt tünetegyüttes, de szervi probléma is állhat a háttérben. Egy nagyon alapos kórelőzmény, fizikális vizsgálat és a vizelet laboratóriumi vizsgálata vezethetne diagnózishoz. Javaslom, keressen fel közelében egy macskákkal is foglalkozó állatorvost. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő
Kedves Gazdi! A macskák ún. obligát húsevő állatok. Ez azt jelenti, hogy eledelük legalább 85 %-a hús eredetű fehérje kell legyen. A főtt burgonya és a rizs ezért egy hasmenést súlyosbíthat is. Cicájának minőségi macskatápot ajánlunk (IAMS, Hill's, Royal Canin), olyat, amilehetőség szerint nem tartalmaz szóját. Ha erre nincs lehetőség, etessen csontozott főtt húst. Az idült, több napig tartó hasmenés veszélyes lehet, ezért javasoljuk, keresse fel állatorvosát! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Sürgős kezelést elsősorban a sárga madár igényel, de megelőzésként a kalitot és másik madarat is le kell kezelni. A tünetet a szarurétegben élősködő atkák okozzák. Legegyszerűbben Ivermectin spot on light készítménnyel tudja a problémát megszüntetni, ezzel egy időben a kalitot alaposan átmossa, a környékét pedig piretrin tartalmú rovarölő készítménnyel beszórja. Vagy állatorvoshoz viszi a madarakat, aki elvégzi az élősködő mentesítést.