4111. Tacskó és vizsla falinaptár 2013
Tavaly sok-sok boldog vizslatulajdonos javaslatára a Futrinka Egyesület elkészítette az első Vizslás falinaptárat! A nagy sikerre való tekintettel készítettünk hát 2013-as tacskós, vizslás naptárat is! :)
Tavaly sok-sok boldog vizslatulajdonos javaslatára a Futrinka Egyesület elkészítette az első Vizslás falinaptárat! A nagy sikerre való tekintettel készítettünk hát 2013-as tacskós, vizslás naptárat is! :)
A kutyák színtévesztők és nem lehet megtanítani őket a számok felismerésére, éppen ezért a vakvezető kutyával közlekedő látássérülteknek is szükségük van a járókelők segítségére például ahhoz, hogy a helyes buszra szálljanak fel, vagy átkeljenek a zebrán - hívta fel a figyelmet a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány a Fehér bot világnapja alkalmából.
Késpenge csikordulása üvegen - ez a legkellemetlenebb hang az emberi fülek számára. Nézzük, milyen hangokat nem bírunk még!
Hogyan kezdődnek a mozgásszervi betegségek? Mi jellemzi az ízületi gyulladást, az artritiszt? Mi jellemzi az ízületi kopást, az artrózist? Mindenre választ adunk a cikkben!
Az odúk mellett az etetők legfontosabb kiegészítője a madáritató. A frissen feltöltött itatótálcákat az etetőre járó madarak előszeretettel használják nem csak ivásra, de fürdésre is.
Üdvözlöm, Ennek több oka is lehet. Leggyakrabban az van hogy ahogyan az emberek sem egyforma tempóban nőnek, így ők sem. Aztán vannak olyan teknőskék akiknek kevesebb "induló" tápanyag jutott még a tojásban, így nem egyformán kezdik életüket, ezért vannak olyan egyedek akik visszamaradtak a fejlődésben. Mivel ezeket a teknősöket születésük után etetés nélkül egyből becsomagolják és feladják csomagban európa állatkereskedései számára, gyakran nem hálálják meg a hasonló bánásmódot, és megbetegszenek legyengülnek, így nem fejlődnek megfelelően... Mi emberek hajlamosak vagyunk a kereskedésben a legapróbb, "legcukibb" állatot kiválasztani, ez álatalában rossz döntés, hiszen pont ezek a gyengébb életképtelenebb egyedek, akiken sajnos, van, hogy nem tudunk segíteni. Amennyiben jól táplálkoznak, nem betegek, és a tartási körülmények megfelelőek, előbb-utóbb utol kell érje a fejlődésben a társát.. Üdv-Éva
Tisztelt Kérdező! Bár a gyomorpanaszok és a foltos retina közötti kapcsolat tudományosan nem bizonyított, a tünetek alapján erősen feltételezhető a gyomor-bélcsatorna érintettsége. Jó lenne tudni a kutya korát, hogy ivartalanított-e, ha nem, akkor mikor tüzelt utoljára. Mit szokott enni? Elhízott, vagy éppen túl sovány? Mióta jelentkeznek a panaszok? Magától elmúlik, vagy kap ilyenkor valamilyen gyógyszert vagy kezelést? Periodikusan, bizonyos időnként tér vissza, vagy csak hébe-hóba. Lázas-e ilyenkor a kutya? Szokott-e hasmenése vagy csak hígabb bélsara lenni, és ez összefügg-e a rosszkedvvel? És még számtalan kérdésem lenne a vizsgálat előtt. Feltételezésem szerint a leírt tünetek a patkányméreggel nincs összefüggésben, de például valamilyen emészthetetlen szalámivég okozhatja. De lehet hormonális vagy parazitás háttere is. Érdemes tehát a kutyát kivizsgáltatni. Számítani kell arra, hogy szükséges lesz vérvétel és bélsárvizsgálat, hasi röntgen és/vagy ultrahang. Mindenestre kezdje a megszokott állatorvosánál, mert az általa tapasztalt elváltozások jelentősen befolyásolják a vizsgálat irányát. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán – Állategészségház, Vértesszőlős
Nem írja, hogy nőstény vagy kandúr, ivartalanított-e.... ezek mind számítanak. Mindenesetre a tünetek alapján előfordulhat alsó húgyúti probléma, ezért érdemes lenne állatorvosnak megmutatni a cicát. A hasmenés is lehet a betegség jelem de alapvetően cicája táplálásánál támaszkodjon a minőségi macskaeledelekre. Csak tápot adjon neki. Kerülje a tejet, tejtermékeket, tésztaféléket. A macska húsevő állat, ezekre nincs szüksége. Végeztessen egy alapos féreghajtást!
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A fizikai leromlás hátterében minden esetben súlyos egészség károsodás van. A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben súlyosan veszélyezteti az állat életét tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, kiegészítve vérvizsgálattal, és (ajánlott!) ultrahang vizsgálattal is.
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A lesoványodás, fizikai leromlás hátterében minden esetben súlyos egészség károsodás van. A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben súlyosan veszélyezteti az állat életét tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, kiegészítve vérvizsgálattal, és (ajánlott!) ultrahang vizsgálattal is.