4111. Tacskó és vizsla falinaptár 2013
Tavaly sok-sok boldog vizslatulajdonos javaslatára a Futrinka Egyesület elkészítette az első Vizslás falinaptárat! A nagy sikerre való tekintettel készítettünk hát 2013-as tacskós, vizslás naptárat is! :)
Tavaly sok-sok boldog vizslatulajdonos javaslatára a Futrinka Egyesület elkészítette az első Vizslás falinaptárat! A nagy sikerre való tekintettel készítettünk hát 2013-as tacskós, vizslás naptárat is! :)
A kutyák színtévesztők és nem lehet megtanítani őket a számok felismerésére, éppen ezért a vakvezető kutyával közlekedő látássérülteknek is szükségük van a járókelők segítségére például ahhoz, hogy a helyes buszra szálljanak fel, vagy átkeljenek a zebrán - hívta fel a figyelmet a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány a Fehér bot világnapja alkalmából.
Késpenge csikordulása üvegen - ez a legkellemetlenebb hang az emberi fülek számára. Nézzük, milyen hangokat nem bírunk még!
Hogyan kezdődnek a mozgásszervi betegségek? Mi jellemzi az ízületi gyulladást, az artritiszt? Mi jellemzi az ízületi kopást, az artrózist? Mindenre választ adunk a cikkben!
Az odúk mellett az etetők legfontosabb kiegészítője a madáritató. A frissen feltöltött itatótálcákat az etetőre járó madarak előszeretettel használják nem csak ivásra, de fürdésre is.
Az operációt végző kollégának mutassa meg. Ritkán előfordul a műtéti területen kisebb seroma (savógyülem), ami a leszívás/kezelések után lassan megszűnik, de azért ahhoz idő kell. Szerintem amíg nem mutatja meg orvosnak, nem kenegesse semmivel.
Kedves Dóri! Az Ön által leírt tünetek és a küldött képek alapján a cica sebeinek hátterében feltételezhetően egyfajta immunológiai kórkép állhat (autoimmun betegség). Nyugodtan bekenheti antibiotikumos kenőccsel a sebeket, de valószínű, hogy ez csak max. átmeneti javulást fog hozni. Természetes és hosszútávon hatékony gyógymód összeállítása ilyen esetben igen összetett feladat, és kizárólag ún. „személyre szabott” terápiával képzelhető el, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a cicus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Szívesen javasolnék egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne a cicán, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Ha további kérdési lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon : 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Ezek a laborértékek csak a máj nem megfelelő működéséről tájékoztatnak, pontos diagnózis felállítására nem elegendő. Ha a kutya eszik, nem hány,etetésénél a következőket kell szem előtt tartani: Nagy energia-tartalmú, zsírban, szénhidrátban és rostban gazdagabb, fehérjében és sóban szegényebb. B-vitaminban gazdag táplálékra van szükség és ami nagyon jól emészthető, kiváló minőségű fehérjét tartalmaz. Szénhidrát és rost forrásnak gabonapelyhek vízben főzve. Nem ízesített müzlik, hanem natúr pelyhek. A boltok bio részlegein talál ilyeneket pl: zabpehely búzapehely, árpapehely, búzakorpa. Sok B vitamin van pl az élesztőben. Jó és könnyen emészthető fehérjeforrás a csirke, pulyka, nyúl melle, combja. A tehéntúró is kiváló és jutalomfalatnak a natúr túrórudi a csoki bevonat nélkül. Zsiradéknak állati zsírokat használjunk.Legjobb a lazacolaj, esetleg libazsír, kacsazsír. A Glutamax vagy egyéb májvédő gyógyszer is nagyon fontos.Egy hónap után ajánlatos kontroll laborvizsgálatot csináltatni.
A piros dudor szöveti reakció, amit a kullancs szúrása, illetve nyála okozott (nem ezért alakult ki, mert megnyomta a kullancsot). Ez egy hét alatt általában elmúlik, és nem jelenti azt, hogy Lyme-kóros lett a kedvence. Ha nem szűnne, vagy gennyesedést figyelne meg a bőrterületen, akkor keressen fel egy állatorvost. Az eltávolított kullancs helyét egy-két napig Betadine-nal ecsetelheti. Viszont az fontos, hogyha kullancs-szezonban kedvencén - akár talál benne kullancsot, akár nem - bármi szokatlan tünetet vesz észre (láz, bágyadt, véres vizelet, nehéz mozgás, émelygés stb.) mihamarabb forduljon állatorvoshoz...
Vizsgálat nélkül nem tudok biztosat mondani. Valószínűleg kutya ránthatta meg a farkát, vagy felakadhatott valahová. Gyakori sérülés az ilyen és általában a farok bénulásával jár. Megoldása a farok amputációja. A vizelettartási problémája aggasztóbb, minél hamarabb állatorvoshoz kellene vinni a cicust.