4111. Tacskó és vizsla falinaptár 2013
Tavaly sok-sok boldog vizslatulajdonos javaslatára a Futrinka Egyesület elkészítette az első Vizslás falinaptárat! A nagy sikerre való tekintettel készítettünk hát 2013-as tacskós, vizslás naptárat is! :)
Tavaly sok-sok boldog vizslatulajdonos javaslatára a Futrinka Egyesület elkészítette az első Vizslás falinaptárat! A nagy sikerre való tekintettel készítettünk hát 2013-as tacskós, vizslás naptárat is! :)
A kutyák színtévesztők és nem lehet megtanítani őket a számok felismerésére, éppen ezért a vakvezető kutyával közlekedő látássérülteknek is szükségük van a járókelők segítségére például ahhoz, hogy a helyes buszra szálljanak fel, vagy átkeljenek a zebrán - hívta fel a figyelmet a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány a Fehér bot világnapja alkalmából.
Késpenge csikordulása üvegen - ez a legkellemetlenebb hang az emberi fülek számára. Nézzük, milyen hangokat nem bírunk még!
Hogyan kezdődnek a mozgásszervi betegségek? Mi jellemzi az ízületi gyulladást, az artritiszt? Mi jellemzi az ízületi kopást, az artrózist? Mindenre választ adunk a cikkben!
Az odúk mellett az etetők legfontosabb kiegészítője a madáritató. A frissen feltöltött itatótálcákat az etetőre járó madarak előszeretettel használják nem csak ivásra, de fürdésre is.
Igen. A kiscicáknak mindnek opálosan kék színű szemük van, amikor még kicsik. Azt, hogy melyikből lesz későbbiekben kékszemű felnőtt, nem könnyű megállapítani. Vannak fajták, amelyeknek bizonyos egyedei garantáltan kékszeműek. pl. bikolor színű perzsák, sziámiak, stb., és egyes fehér színű macskák is.
Az a tény, hogy 12 hónaposan még nem tüzel a kutya, semmi problémát nem jelent. Az angol bulldog szukák között vannak olyanok, amelyek későn érnek be és ritkábban tüzelnek a későbbiekben is. Valószínű, ő ebbe a típusba tartozik. Tüzelni fog hamarosan, türelmesen kell várni. Ha nem tenyésztési célzattal vásárolta meg az ebet, ez egy kis szerencse is.
A tünetek nincsenek összefüggésben a fogváltással. Ha egy állat nem mozog és nem is nyel, akkor mihamarabb orvoshoz kell vinni, mert valami komolyabb betegség lehet a tünetek hátterében.
A kardinális pintyek még nálunk igen ritka madárnak számítanak. Fajtól függően 80-100.000 Ft-ba kerülhet egy pár. Ha elküldi számomra elérhetőségeit (e-mail, telefon), megpróbálok Önnek segíteni: Árnyék András (e-mail: info@bonapartemadar.hu)
Én biztos, hogy nem fogom elpaterolni a kutyámat, ha gyermekem születik. Hiszen így legalább majd állat közelében nőhet fel, sokat tanulhat, tapasztalhat az állatokkal kapcsolatban, ami csak előnyére válik. Egészségügyi szempontból egyébként sokkal kritikusabb kockázat levinni a gyermeket az utcára, hagyni, hogy beleszippantson a levegőbe, horribile dictum homokozóba, vagy (még veszélyesebb!!) gyermekek közé engedni! Egy otthon, igényesen (féreghajtás, oltások, tisztán tartás, rendszeres állatorvosi vizit) tartott eb kockázata nevetségesen kicsi a várható előnyök mellett. Egyszóval lelketlenség egy (főleg 12 éves!!!) család kedvence (ráadásul gyermekszerető boxer!) kutyát eltenni a háztól láb alól!