4111. Tacskó és vizsla falinaptár 2013
Tavaly sok-sok boldog vizslatulajdonos javaslatára a Futrinka Egyesület elkészítette az első Vizslás falinaptárat! A nagy sikerre való tekintettel készítettünk hát 2013-as tacskós, vizslás naptárat is! :)
Tavaly sok-sok boldog vizslatulajdonos javaslatára a Futrinka Egyesület elkészítette az első Vizslás falinaptárat! A nagy sikerre való tekintettel készítettünk hát 2013-as tacskós, vizslás naptárat is! :)
A kutyák színtévesztők és nem lehet megtanítani őket a számok felismerésére, éppen ezért a vakvezető kutyával közlekedő látássérülteknek is szükségük van a járókelők segítségére például ahhoz, hogy a helyes buszra szálljanak fel, vagy átkeljenek a zebrán - hívta fel a figyelmet a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány a Fehér bot világnapja alkalmából.
Késpenge csikordulása üvegen - ez a legkellemetlenebb hang az emberi fülek számára. Nézzük, milyen hangokat nem bírunk még!
Hogyan kezdődnek a mozgásszervi betegségek? Mi jellemzi az ízületi gyulladást, az artritiszt? Mi jellemzi az ízületi kopást, az artrózist? Mindenre választ adunk a cikkben!
Az odúk mellett az etetők legfontosabb kiegészítője a madáritató. A frissen feltöltött itatótálcákat az etetőre járó madarak előszeretettel használják nem csak ivásra, de fürdésre is.
A mézes gyümölcsös rudak összetevőik miatt gyorsan romlandók. Gyümölcsöt frissen is etethet, mézet pedig tehet az ivóvízbe, vagy a lágyeleségre (de, csak óvatosan, mivel nagyon hízlal). Vagyis nem szükséges,hogy mézes rudat etessen. Minden esetre nem ártana másik beszerzési forrás után néznie. Meglehetősen sok állateleség bolt, kisállat kereskedés létezik, biztosan talál megfelelőt a lakóhelyéhez közel.
Normális esetben a kölyökmacskák szeme sötétben (természetesen ráeső fényben!) kéken "világít" (tapetum lucidum), felnőtt cicánál ez zöldes-sárgás, hacsak nem kék színű a szeme, mert akkor piros. Bizonyos ritka betegségek módosíthatnak ezen. Úgyhogy ha később sincs változás, nézesse meg szakemberrel.
Sajnos a kérdésire csak annyit tudok válaszolni, hogy ilyen jellegű problémákkal ortopédiában jártas szakember véleményét kell kérni, mert egy "sima" állatorvos erről közel sem biztos, hogy szakszerű véleményt tud mondani. Nekem gyanús ez a "nem volt vészes" megfogalmazás, úgyhogy azt tanácsolnám, keressenek fel valakit a Magyar Kisállat Ortopédiai Egyesület tagai közül, és vele vizsgáltassák meg a kutyát. http://www.kisallatortopedia.hu/
Néha elképesztő "okosságokat" képesek kitalálni egyes emberek, és sajnos ezeket a minden alapot nélkülöző butaságokat széles körben terjesztik is. Mindezt teszik a laikusok magabiztosságával... Ez akár "rendjén való" is lehetne a nagy számok tükrében, hiszen a deviáns megnyilvánulások az élet minden területén megjelennek. De nem kell őket követni. Ez azonos kategória azzal a gondolkodással, hogy némely szülök nem akarják engedni gyermekeiknek a védőoltás beadását, vagy - mint még szélsőségesebb eset - a "fényevő", aki éhhalálba küldte a feleségét és a gyerekeit "vallási" meggyőződésből. De tudnék mesélni olyan állattartókról is, akik vegetáriusnak akarták nevelni húsevő állataikat... Ma már jogszabály írja elő, hogy az állattartó KÖTELES gondoskodni állata megfelelő szintű állat-egészségügyi ellátásáról (ebbe beletartozik a védőoltások beadatása is). Ha ezt nem teszi, felelősségre vonható. Ha bizonytalan, ne laikusoktól, hanem szakemberektől kérjen tanácsot, azokra hallgasson. Jelen kérdésben az állatorvos a szakember. Az állatorvosok pedig - gondolom hozzám hasonlóan - azt javasolják, hogy az alapbetegségek ellen oltassa be az állatokat.
A hullámos fiókák már 4-5 hetes korban elhagyják az odút, úgyhogy számíthat rá, hogy napokon belül kijön az első papagájgyerek.