4121. Genetikailag rendkívül sérülékeny a világ legritkább kutyaféléje
Veszélyben a világ legritkább kutyaféléjének, az etióp farkasnak a genetikai állománya - állapították meg szakemberek egy 12 éves kutatást követően.
Veszélyben a világ legritkább kutyaféléjének, az etióp farkasnak a genetikai állománya - állapították meg szakemberek egy 12 éves kutatást követően.
A kutyák gazdáik ásítását együttérzésből utánozzák - fedezték fel svéd kutatók.
A világ legkisebb kutyafajtája mexikói származású. Bár az egyedek között a méretbeli különbségek igen nagyok lehetnek, általában 1-2,5 kg-os, de a legnagyobb sem éri el a 4 kg-ot.
Cikksorozatunk e részében a kutyák és macskák általános ellenálló képességének erősítéséről írunk! Tippek házi kedvenceink immunerősítésére!
Újabb Kutyamodell-versenyre invitálja Kis Hegedűs Réka mindazokat, akik ország-világ előtt szeretnének büszkélkedni házi kedvenceikkel.
Kedves Kérdezô! Nagyon nehezet kérdezett, sok oka lehet kedvence viselkdésének változása. Azt tudom javasolni, keressék fel állatorvosukat egy alapos kikérdezés érdekében. Dr.Puskás Gábor
Kedves Tamás! A probléma súlyos is lehet (prosztata megbetegedése), surgősen keressen fel egy àllatorvost. Dr. Puskás Gábor
Kedves Érdeklődő, A szuka kutya az első tüzeléssel lesz ivarérett. Ennek időpontja szorosan kötődik a kifejlettkori testméret eléréséhez, ami kistestű kutyáknál akár már 6 hónapos korban bekövetkezhet, így náluk már 7-8 hónaposan sor kerülhet az első tüzelésre. Nagytestű kutyáknál ez az időpont rendszerint kitolódik 1 éves kor utánra. A tüzelés kb. 21 napig tart, de az első tüzelés lehet rövidebb, majd 1-2 hónap múlva újraindulhat és akkor tart 21 napig. A kutyák átlagosan 6 havonta tüzelnek, de 4-12 hónapos intervallum is előfordul. az alábbi cikkben mindent megtudhat a kutya tüzeléséről: http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/kutya-tuzeles-fedeztetes-139/1425/
Kedves Jana, voltak a kutyával állatorvosnál? Látatlanban erre a kérdésre ugyanis nme lehet válaszolni. Kutya mérgezéseinek tünetei és kezelése http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/mergezesek-homeopatia/4851/
Mindenképpen tessék állatorvost felkeresni és a macskát ill. a duzzanatokat megvizsgáltatni! E nélkül ugyanis csak találgatni lehet a szóba jöhető több lehetőség között, aminek semmi értelme nincsen. Daganat és daganat között is hatlamas eltérések vannak és lehetnek, így anélkül, hogy pontosan tudnánk, milyen elváltozás van ennek a duzzanatnak a belsejében, nem igen lehet véleményt alkotni. Mindenképpen arra kellene törekedni, hogy mielőbb legyen pontos diagnózis.