4121. Genetikailag rendkívül sérülékeny a világ legritkább kutyaféléje
Veszélyben a világ legritkább kutyaféléjének, az etióp farkasnak a genetikai állománya - állapították meg szakemberek egy 12 éves kutatást követően.
Veszélyben a világ legritkább kutyaféléjének, az etióp farkasnak a genetikai állománya - állapították meg szakemberek egy 12 éves kutatást követően.
A kutyák gazdáik ásítását együttérzésből utánozzák - fedezték fel svéd kutatók.
A világ legkisebb kutyafajtája mexikói származású. Bár az egyedek között a méretbeli különbségek igen nagyok lehetnek, általában 1-2,5 kg-os, de a legnagyobb sem éri el a 4 kg-ot.
Cikksorozatunk e részében a kutyák és macskák általános ellenálló képességének erősítéséről írunk! Tippek házi kedvenceink immunerősítésére!
Újabb Kutyamodell-versenyre invitálja Kis Hegedűs Réka mindazokat, akik ország-világ előtt szeretnének büszkélkedni házi kedvenceikkel.
Kedves Gazdi! Ő ugyan nem gödöllői, de nagyon jó, érdemes lenne megmutatni neki a kutyust: http://www.kutyadaganat.com/ Egyéb terápia: Szelíd kezelés >>
A leírás és a véleményem alapján nem tűnik betegségnek ezért kezelést sem igényel. Ha biztosra akar menni akkor egy teljes kivizsgálást kell csináltatni,a laborvizsgálatok a klinikai tünetekben nem jelentkező elváltozásokat is jelzik.
Szerintem nem lehet "túladagolni", eheti minden nap, de szerencsésebbnek tartom, ha más tápot vagy táplálékot is ad neki. Emellett még kaphat egyéb "bélsárlágyító" gyógyszereket, táplálékkiegészítőket (pl. Laevolac-Lactulose syrup) is.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Kedves Gazdi! Gyakori kérdés, ezért írtunk róla cikket, ajánlom figyelmébe:Mikor lehet "utcára vinni" a kiskutyát? >>