4121. Genetikailag rendkívül sérülékeny a világ legritkább kutyaféléje
Veszélyben a világ legritkább kutyaféléjének, az etióp farkasnak a genetikai állománya - állapították meg szakemberek egy 12 éves kutatást követően.
Veszélyben a világ legritkább kutyaféléjének, az etióp farkasnak a genetikai állománya - állapították meg szakemberek egy 12 éves kutatást követően.
A kutyák gazdáik ásítását együttérzésből utánozzák - fedezték fel svéd kutatók.
A világ legkisebb kutyafajtája mexikói származású. Bár az egyedek között a méretbeli különbségek igen nagyok lehetnek, általában 1-2,5 kg-os, de a legnagyobb sem éri el a 4 kg-ot.
Cikksorozatunk e részében a kutyák és macskák általános ellenálló képességének erősítéséről írunk! Tippek házi kedvenceink immunerősítésére!
Újabb Kutyamodell-versenyre invitálja Kis Hegedűs Réka mindazokat, akik ország-világ előtt szeretnének büszkélkedni házi kedvenceikkel.
Kedves Gazdi Valószínüleg mind a két kutyának fájdalma van és nem akarnak egymással szemben rosszabb pozícióba kerülni. Ha múlik a fájdalmuk, akkor a viselkedésük is változni fog. Ha 3 hét után nincs változás akkor szakemberhez kell fordulni. Egyébként, ha elötte is gyakran volt ilyen, akkor mindenképp suliba kellene menni, mert ez egy nem rendezett viszony, amit csak romlani fog, ahogy nőnek a kutyák Üdv Sugár Péter
Kedves Gazdi! Ez bizony lehet komoly probléma is, pl. vándorló bőr alatti idegentest (toklász), vagy fertőző betegségek résztünete ( leishmaniasis, bőrférgesség, szisztémás gombás fertőzés stb.). Jó lenne mihamarébb megmutatni állatorvosnak. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Bőrférgesség kutyáknál: az alattomos kórt szúnyog terjeszti Toklász a kutya orrában, fülében tappancsában Pyoderma, a kutyakölykök gyakori bőrfertőzése
Nem lenne jobb ha a régi helyen maradnának. Nyugodtan vigyék át az új helyre őket. Fokozatosan kell egyre hosszabb időre kiengedni őket, meg fogják szokni az új helyet. Utazás a cicával
A kutyának semmi gondot nem okoz, ha gazdijával új helyre megy, csak ne hagyják sokat egyedül. A szobatisztaság hiánya gondot jelenthet a vendéglátónak. Ezt beszéljék meg előre! Nyaralás a kutyával - tanácsok, illemszabályok Hogyan nyaraljunk kutyával? A négylábú barátaink szakszerű szállítása
Ezt innen a messzi távolból a képek alapján nem tudom megitélni hogy mi.Szerencsésebb lenne megmutatni egy szakembernek.Amíg nem okoz gondot nem nagyon sürgős.