4121. Genetikailag rendkívül sérülékeny a világ legritkább kutyaféléje
Veszélyben a világ legritkább kutyaféléjének, az etióp farkasnak a genetikai állománya - állapították meg szakemberek egy 12 éves kutatást követően.
Veszélyben a világ legritkább kutyaféléjének, az etióp farkasnak a genetikai állománya - állapították meg szakemberek egy 12 éves kutatást követően.
A kutyák gazdáik ásítását együttérzésből utánozzák - fedezték fel svéd kutatók.
A világ legkisebb kutyafajtája mexikói származású. Bár az egyedek között a méretbeli különbségek igen nagyok lehetnek, általában 1-2,5 kg-os, de a legnagyobb sem éri el a 4 kg-ot.
Cikksorozatunk e részében a kutyák és macskák általános ellenálló képességének erősítéséről írunk! Tippek házi kedvenceink immunerősítésére!
Újabb Kutyamodell-versenyre invitálja Kis Hegedűs Réka mindazokat, akik ország-világ előtt szeretnének büszkélkedni házi kedvenceikkel.
A természetben bármi előfordulhat! Még olyan is, ami addig Önöknél még soha! Elképzelhető, hogy az első kölyök "születése" inkább vetélés volt a történtek miatt. És a cica szervezete próbálta megvárni a másik cica születéséhez az optimális időpontot. Egy ellés megváltoztathatja egy állat jellemét, emberhez való viszonyulását. Sok állat, aki addig hiperaktív volt, megnyugszik szülés után, vagy éppen kedvesebb lesz. A cica fokozott kedvességében közrejátszhat az is, hogy elveszítette a kölykeit. Szerintem.
Előfordul szukáknál, hogy nem fogadnak el egy bizonyos kant. Másikat kellene keresni, hátha sikerül. De olyan is van, hogy egyáltalán nem engedi magához a kanokat. Ilyenkor gyengéd "erőszakra" van szükség. Az is fontos, hogy a legjobb időpontban próbáljuk a kant hozzá engedni (ez vér-progeszteronszint méréssel dönthető el)! Egy állatorvosi vizsgálat sem lenne rossz ötlet, hátha van valami fizikai (pl. hüvelyi) oka a tartózkodásnak! A palotapincsik hajlamosak agresszívoskodni. :) Kis koruktól kezdve következetesen és vagányan kell őket nevelni, hogy kedvesek, barátságosak és kezesek legyenek. Persze vannak kivételek is, minden irányban!
A pintyfélék és a hullámos papagájok más-más, de sokban hasonló étrendet igényelnek. Javaslom, hogy előre elkészített, minőségi madáreleséggel táplálja őket. A jobb készítményekben minden, a madarak számára fontos/nélkülözhetetlen összetevő benne van. A "hétköznapi, gyakran etetett magvak" között nincs mérgező. A mogyorót, diót inkább csak darálva, a lágyeleséghez keverve célszerű a kistestű madaraknak adni.
Nincs tuti recept. Türelem, sokat ott kell lenni mellettük, fokozatosan közeledni és lassan megszokják a gazdikat!
Szerintem el fog múlni ez a természetes rivalizlás! Nagyon fiatalok még. Mindenképpen külön kellene őket etetni! De az is előfordul, hogy egy kutya "rossz evő"! Ilyenkor nagyon vigyázni kell, nehogy túlzottan elkényeztessük kajaügyileg, mert ez csak tovább ronthat a helyzeten!