4121. Genetikailag rendkívül sérülékeny a világ legritkább kutyaféléje
Veszélyben a világ legritkább kutyaféléjének, az etióp farkasnak a genetikai állománya - állapították meg szakemberek egy 12 éves kutatást követően.
Veszélyben a világ legritkább kutyaféléjének, az etióp farkasnak a genetikai állománya - állapították meg szakemberek egy 12 éves kutatást követően.
A kutyák gazdáik ásítását együttérzésből utánozzák - fedezték fel svéd kutatók.
A világ legkisebb kutyafajtája mexikói származású. Bár az egyedek között a méretbeli különbségek igen nagyok lehetnek, általában 1-2,5 kg-os, de a legnagyobb sem éri el a 4 kg-ot.
Cikksorozatunk e részében a kutyák és macskák általános ellenálló képességének erősítéséről írunk! Tippek házi kedvenceink immunerősítésére!
Újabb Kutyamodell-versenyre invitálja Kis Hegedűs Réka mindazokat, akik ország-világ előtt szeretnének büszkélkedni házi kedvenceikkel.
Részletesebb kivizsgálást érdemelne az állat, de érdemes féreghajtással, tápváltással is próbálkozni. Ezek, valamint az egyéb családban történt változások mind befolyással lehetnek az említett balesetre.
Kérdésére így sajnos nem lehet semmi érdemlegeset válaszolni. Meg kell vizsgálni a kutyát is és a bélsarát is. Vér rengeteg ok miatt kerülhet a bélsárba, de az sem mindegy honnan, milyen állagúan, stb... Vigyék el állatorvoshoz!
Kedves Állatbarát! Idegenként nagyon óvatosan kell a komondorok felé menni, mindig csak családtaggal együtt legyen a közelükben az apukája. Egy idő után elfogadhatják őt, de ügyeljen arra, hogy sose tartózkodjon egyedül velük. Üdvözlettel: dr. Varga József
Igen, elképzelhető, hogy hályogról van szó, de öt év tengerimalac körökben már elég szép kornak számít. Valószínűleg folyamatosan romlik a látása, de a tengerimalacokat ilyen helyzetben jól kisegíti a többi érzékszervük. Idős malacról lévén szó nem hinném, hogy érdemes lenne bármilyen komolyabb beavatkozásnak kitenni, viszont nem árt, ha látja állatorvos, mert hasonló elváltozást mutat a malackák szeme, ha a széna megszúrja. Ez viszont eredményesen és könnyen kezelhető!
Ezt látatlanban nehéz megmondani, javaslom, hogy mihamarabb vigye el állatorvoshoz a kutyát!