4121. Genetikailag rendkívül sérülékeny a világ legritkább kutyaféléje
Veszélyben a világ legritkább kutyaféléjének, az etióp farkasnak a genetikai állománya - állapították meg szakemberek egy 12 éves kutatást követően.
Veszélyben a világ legritkább kutyaféléjének, az etióp farkasnak a genetikai állománya - állapították meg szakemberek egy 12 éves kutatást követően.
A kutyák gazdáik ásítását együttérzésből utánozzák - fedezték fel svéd kutatók.
A világ legkisebb kutyafajtája mexikói származású. Bár az egyedek között a méretbeli különbségek igen nagyok lehetnek, általában 1-2,5 kg-os, de a legnagyobb sem éri el a 4 kg-ot.
Cikksorozatunk e részében a kutyák és macskák általános ellenálló képességének erősítéséről írunk! Tippek házi kedvenceink immunerősítésére!
Újabb Kutyamodell-versenyre invitálja Kis Hegedűs Réka mindazokat, akik ország-világ előtt szeretnének büszkélkedni házi kedvenceikkel.
Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz!
Javasolnám, hogy készíttessenek röntgen-felvételt esetleges hólyag- vagy húgycsőkő lehetősége miatt. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Amennyiben az ultrahang és esetleg egy citológiai mintavétel eredménye jóindulatú prosztata megnagyobbodást állapít meg, valóban segít az ivartalanítás (és esetleg mellette antibiotikumos kezelés, ha esetleg bakteriális eredetű gyulladás is szerepet játszik). Az altatás megfelelő vizsgálatok (vér, szív, tüdő RTG) után, megfelelő módszerekkel biztonságos lehet. Ha mégis aggódik, van gyógyszeres alternatív megoldás is, ami egy fél évig ható implantátum formájában gyakorlatilag az ivartalanításhoz hasonló hatást ér el, a prosztata tekintetében is, érdeklődjön róla állatorvosánál.
Mindenekelőtt jó lenne tudni, hogy mi okozza a hányást. Lehet, hogy egyszerűen csak a mohó evés. De az is lehet, hogy valamilyen rendellenesség van a háttérben. Ezt azonban csak további vizsgálatokkal lehet kideríteni. Nem szabad elfelejteni, hogy a hányás nem maga a betegség, hanem csak tünet. És többféle betegség tünete is lehet. Hogy betegségről van-e szó, és ha igen, milyenről, ennek kiderítése az állatorvos dolga.
A szállítás okozta stressztől felszínre törhetnek a szervezetben bujkáló fertőzések. A sárga széklet utalhat szalmonella feldúsulásra is. Meleg hely (akár infralámpával kiegészítve, aminek fénye elől ki is tud térni a madár, ha túl melege van) és pár csepp almaecet az ivóvízben segíthet, de ha napokig tartó híg széklet jelentkezik, akkor érdemesebb antibiotikumos kezelést kérni egy állatorvostól, nehogy kiszáradjon a madár.