4121. Genetikailag rendkívül sérülékeny a világ legritkább kutyaféléje
Veszélyben a világ legritkább kutyaféléjének, az etióp farkasnak a genetikai állománya - állapították meg szakemberek egy 12 éves kutatást követően.
Veszélyben a világ legritkább kutyaféléjének, az etióp farkasnak a genetikai állománya - állapították meg szakemberek egy 12 éves kutatást követően.
A kutyák gazdáik ásítását együttérzésből utánozzák - fedezték fel svéd kutatók.
A világ legkisebb kutyafajtája mexikói származású. Bár az egyedek között a méretbeli különbségek igen nagyok lehetnek, általában 1-2,5 kg-os, de a legnagyobb sem éri el a 4 kg-ot.
Cikksorozatunk e részében a kutyák és macskák általános ellenálló képességének erősítéséről írunk! Tippek házi kedvenceink immunerősítésére!
Újabb Kutyamodell-versenyre invitálja Kis Hegedűs Réka mindazokat, akik ország-világ előtt szeretnének büszkélkedni házi kedvenceikkel.
Kedves Niki! Bizony ez az a tipikus eset, amikor otthon már nem lehet segíteni a kicsikén. Mindenképpen el kell vinni állatorvoshoz, mert csak ő tudja megmondani, hogy mi a baja és hogyan lehet meggyógyítani. Szerintem minél előbb lássa szakember, mert az idő nem neki dolgozik! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Zuborné! Etessen minőségi kutyaeleldelt, ha teheti. Ezek a tápok nem olcsók, viszont mindent tartalmaznak, amit kutyája igényel. Nem kell melléjük mást adni. A kevert etetés eredményeként a kutyus válogatóssá fog válni. Üdvözlettel: aRákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata.
Tisztelt kérdező! A hormonális betegségek esetén nagyon gyakran jelentkeznek bőrtünetek is. Így lehet a háttérben nemi működés zavara, mellékvese okozta rendellenesség (görényekben ez a lettő messze gyakoribb, mint más állatfajban) pajzsmirigy, mellékpajzsmirigy, sőt hasnyálmirigy elváltozás is. Ha már minden otthoni trükköt kipróbált, érdemes lenne tehát állatorvossal megvizsgáltatni, mert labor és ultrahang vizsgálatokra van szükség a diagnózis felállításához. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős.
Pontos diagnózis nélkül nem lehet kórjóslatot se felállítani. További vizsgálatok kellenének pl "Beagle-pain" szindróma irányába.
Kedves Barna Gábor! Amit ajánlok: Syngonium, Ficus benjamina, Tradescanthia. A leguánnak a vakbele, rekeszes szerkezetű és nagyon sok növényi részt meg tud emészteni! A Ficus elméletileg mérgező, de saját tapasztalatom az, hogy lelegelték és semmi bajuk nem lett!