4126. Túlszaporodtak a barnamedvék!
Kilövéssel kellene megfékezni a medvék túlszaporodását Horvátország hegyvidéki részén, Gorski Kotarban - véli egy horvát szakember a Novi list napilapban.
Kilövéssel kellene megfékezni a medvék túlszaporodását Horvátország hegyvidéki részén, Gorski Kotarban - véli egy horvát szakember a Novi list napilapban.
Sok kutyatulajdonos tér be az állatorvosi rendelőbe azzal a panasszal, hogy kedvence szeme könnyezik, gyulladt, „csipás”. Ezek a tünetek számos okból jelentkezhetnek. Közülük az egyik az ún. szárazszem-betegség (keratoconjunctivitis sicca).
Bella egy fiatal vizsla-lány (kb. fél éves), előélete ismeretlen. 2012 júliusában egy hajléktalan férfihoz és az Ő kutyájához szegődött, de mivel igen rossz állapotban volt, a férfi állatvédőkhöz adta az ebet, akik orvoshoz tudták vinni.
Itt a hűvös idő, ilyenkor fokozottan kell figyelni a törpesünökre. Lássuk, mire kell ügyelnünk, és hogyan biztosíthatjuk, hogy a törpesüni jól érezze magát!
A vadászgörényeknek is szükségük van különböző oltásokra. Lássuk, a legfontosabbakat!
Hogy mit rontott el a kutya nevelésében, azt csak a kutya és a tartási körülmények megfigyelését és a kutya tesztelését követően lehet megmondani. A 4 alkalom az mindenképpen elég, - darabszámra. A kérdés csupán az hogy mennyi időt és milyen aktív cselekvéseket csinálnak ??? Mennyire vannak kielégítve a kutya pszichikai és fizikai igényei ???
A cicák éhségsztrájkjának számtalan oka lehet. A felső légúti tünetekbe valóban nem fog belehalni a cica, ugyanakkor nem érzi az ennivaló illatát, így étvágya sem nagyon lesz. Macskáknál a tüsszögés-nem evés-nem ivás-bágyadtság hátterében nagyon sok esetben valamilyen vírusos fertőzés áll (leucosis, macska AIDS, FIP, macskanátha stb), amely legyengíti az immunrendszert, és így egy egyszerű felső légúti bakteriális fertőzés is komolyan megbetegíti az állatot. Mielőbb el kellene őt vinni állatorvoshoz, infúziót és vérvételt a gyógyszerek mellett mindenképpen javaslok.
Amíg az egyik kutya meg van kötve a másik nem … addig nincs miről beszélni, nem lehet összeszoktatást, összehasonlítást elvárni. A két vagy több kutya közös élettérben tartásáról publikált írásom itt elérheti >>> http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=4182
Az ivartalanítások esetén nagy ritkán előfordul, hogy véletlenül bent marad pár sejt (véletlenül odakenődik valahová a hasüregben) amelyek később "életre kelnek" és ugyanúgy hormont termelnek, mint korábban a petefészkek. Ez okozhat tüzelési tüneteket. Ezen segíteni legtöbbször csak újraoperálással lehet.
Ezt csak egy jól és biztonságosan előkészített teszt formájában lehet eldönteni. Több függ a macskák nemétől, korától, karakterétől és előző életterük tartási körülményeitől, - mint a fajtától.