4126. Túlszaporodtak a barnamedvék!
Kilövéssel kellene megfékezni a medvék túlszaporodását Horvátország hegyvidéki részén, Gorski Kotarban - véli egy horvát szakember a Novi list napilapban.
Kilövéssel kellene megfékezni a medvék túlszaporodását Horvátország hegyvidéki részén, Gorski Kotarban - véli egy horvát szakember a Novi list napilapban.
Sok kutyatulajdonos tér be az állatorvosi rendelőbe azzal a panasszal, hogy kedvence szeme könnyezik, gyulladt, „csipás”. Ezek a tünetek számos okból jelentkezhetnek. Közülük az egyik az ún. szárazszem-betegség (keratoconjunctivitis sicca).
Bella egy fiatal vizsla-lány (kb. fél éves), előélete ismeretlen. 2012 júliusában egy hajléktalan férfihoz és az Ő kutyájához szegődött, de mivel igen rossz állapotban volt, a férfi állatvédőkhöz adta az ebet, akik orvoshoz tudták vinni.
Itt a hűvös idő, ilyenkor fokozottan kell figyelni a törpesünökre. Lássuk, mire kell ügyelnünk, és hogyan biztosíthatjuk, hogy a törpesüni jól érezze magát!
A vadászgörényeknek is szükségük van különböző oltásokra. Lássuk, a legfontosabbakat!
Szongáriai cselőpók lesz, nem veszélyes az emberre de mivel nagy méretű így fájhat a csípése. Ha nem piszkálják nem okoz gondot, ha nagyon nem tudnak megbarátkozni a jelenlétével tereljék egy üvegbe és vigyék távol a kertjüktől.
Kedves Bálint! Ha pár napig / egy-két hétig max. nem változik a helyzet, akkor érdemes kikérni egy kutyakiképző tanácsát (addig ez a viselkedés még normális lehet: új hely, új környezet, alomtársak hiánya stb.)
Kedves Viki! Ez egy bőrdaganat. Kérem vigye el állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Júlia! Nem volt véletlenül szopornyicás a kutyus kölyök korában? Mert ez úgy néz ki, mint a szopornyica szövődményeként jelentkező ún. hard pad disease. Esteleg autoimmun bőrfolyamat is lehet. Akonkrét diagnózist egy bőrbiopsziás mintavétel utáni szövettani vizsgálat jelentene. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Az ivartalanítás ettől függetlenül is javasolt. Lehet stressz okozta hólyaggyulladása is cicának. Meg kellene próbálni ezt kezelni cicának való nyugtatóval és speciálisan erre a betegségre való gyógyszerekkel. PL: Cystaid kapszula, vagy Cystocure tabletta vagy Cystocure por. Nugtatónak lavaslom pl. a Calmex oldatot. ezek mind állatgyógyászati készítmények. A kezelést folyamatosan folytatni kell, és ha ez a probléma áll a áttérben, néhány hét után tapasztalható a javulás.