4126. Túlszaporodtak a barnamedvék!
Kilövéssel kellene megfékezni a medvék túlszaporodását Horvátország hegyvidéki részén, Gorski Kotarban - véli egy horvát szakember a Novi list napilapban.
Kilövéssel kellene megfékezni a medvék túlszaporodását Horvátország hegyvidéki részén, Gorski Kotarban - véli egy horvát szakember a Novi list napilapban.
Sok kutyatulajdonos tér be az állatorvosi rendelőbe azzal a panasszal, hogy kedvence szeme könnyezik, gyulladt, „csipás”. Ezek a tünetek számos okból jelentkezhetnek. Közülük az egyik az ún. szárazszem-betegség (keratoconjunctivitis sicca).
Bella egy fiatal vizsla-lány (kb. fél éves), előélete ismeretlen. 2012 júliusában egy hajléktalan férfihoz és az Ő kutyájához szegődött, de mivel igen rossz állapotban volt, a férfi állatvédőkhöz adta az ebet, akik orvoshoz tudták vinni.
Itt a hűvös idő, ilyenkor fokozottan kell figyelni a törpesünökre. Lássuk, mire kell ügyelnünk, és hogyan biztosíthatjuk, hogy a törpesüni jól érezze magát!
A vadászgörényeknek is szükségük van különböző oltásokra. Lássuk, a legfontosabbakat!
Külső alapján nem lehet megítélni, hogy milyen nemű egy cica. HímA végbélnyílás közvetlenül a faroktő alatt helyezkedik el (ez a nőstényre is igaz);a heréket tartalmazó herezacskó található alatta. A pénisz a herezacskó alsó részében van.NőstényA hüvely függőleges nyílása csaknem közvetlenül a végbélnyílás alatt helyezkedik el;első ránézésre úgy tűnik, mintha összekapcsolódna a kettő. Ivartalanítás a megoldás!
A környezetet piretrin porral, spray-vel, esetleg Neostomosan-al kellene kezelni. A tollazatra is rászórható a Piretrin por, csak a nyálkahártyára ne kerüljön. A Paramectin-el már régóta nem találkoztam, Ugyanúgy használható bőrre cseppentve az Ivermectin spot on, amiből egy csepp, kb. 0.5kg testtömegre adagolható.
Nyugodtan rácsöppentheti bármikor. Ha rühes a kiskutya, akkor ez a készítmény biztosan segíteni fog, de egy hónapra rá meg kellene ismételni. Bolhák és bélférgek ellen is hatékony szer. Ha a kezelés ellenére nem szűnik a viszketés, akkor allergiára gyanakodnék (pl. eleség allergia)
Jellemzően nem szokták megrágni a fákat, ha esetleg ki vannak éhezve előfordulhat
Igazából előtte kellett volna ezen átesni, a fedezésre való felkészítés keretében. A 30-40. napon lehet féregteleníteni a Stronghold használható, állatorvos irja fel (de ahány állatorvos, annyi szer, sok van a palettán). Illetve a Frontline spot-on használható vemhes szukáknál is bolhák ellen. Ellés után a kölyköket 2 hetente kell féregteleníteni és 2 hetes koruktól már használható a Frontline is. Az oltásokat is idejében el kell majd kezdeni adni nekik. Miért fontos a bolhaírtás? Hogyan szabaduljunk meg a bolháktól? A kutya féreghajtása: mikor, hogyan, mivel