4126. Túlszaporodtak a barnamedvék!
Kilövéssel kellene megfékezni a medvék túlszaporodását Horvátország hegyvidéki részén, Gorski Kotarban - véli egy horvát szakember a Novi list napilapban.
Kilövéssel kellene megfékezni a medvék túlszaporodását Horvátország hegyvidéki részén, Gorski Kotarban - véli egy horvát szakember a Novi list napilapban.
Sok kutyatulajdonos tér be az állatorvosi rendelőbe azzal a panasszal, hogy kedvence szeme könnyezik, gyulladt, „csipás”. Ezek a tünetek számos okból jelentkezhetnek. Közülük az egyik az ún. szárazszem-betegség (keratoconjunctivitis sicca).
Bella egy fiatal vizsla-lány (kb. fél éves), előélete ismeretlen. 2012 júliusában egy hajléktalan férfihoz és az Ő kutyájához szegődött, de mivel igen rossz állapotban volt, a férfi állatvédőkhöz adta az ebet, akik orvoshoz tudták vinni.
Itt a hűvös idő, ilyenkor fokozottan kell figyelni a törpesünökre. Lássuk, mire kell ügyelnünk, és hogyan biztosíthatjuk, hogy a törpesüni jól érezze magát!
A vadászgörényeknek is szükségük van különböző oltásokra. Lássuk, a legfontosabbakat!
Tény, hogy a bolti tápok - főleg, ha jó minőségűek - a legjobbak. Ha azonban egy kutyus el lett kapatva finomságokkal, akkor nehéz rávenni, hogy ezeket megegye. Főleg, ha aggódó figyelemmel rögtön a szájába nyomunk egy túró rudit, amikor nem veti rá magát a száraztápra. Szóval csak keményen! :) Ha éhes lesz, majd megeszi. Orrnedvességnek semmi, de semmi jelentősége nincs az egészségi állapotát tekintve. Úgy értem, lehet teljesen száraz is, ha épp az imént törölte bele a díszpárnába és lehet lázas kutyának is nedves, hideg az orra, ha épp ivott. Továbbá minden állatpatikában kapható idős kutyáknak való vitaminkészítmény és immunerősítők is.
A csőrméretük, formájuk nem sokban különbözik egymástól, a "borzolt" tollazat (fejdísz) miatt tűnik benyomottnak a csőre.
Valószínűleg vissza kell még vinni az állatorvoshoz. Így különösképpen aggódni sem kell, hiszen ott szakértő kezek fogják gyógyítani. Általában "egy szuri" csak a kezelés kezdete... A macskák tényleg hajlamosak inkább elbújdosni, ha nincsenek jól és nem sajnáltatják magukat, mint mi, emberek. :)
Ha a szoba madárügyileg biztonságos, akkor minden további nélkül "szabadon" tartható a kismadár. De azért vegye figyelembe, hogy nem csak a madárnak eshet baja, hanem ő is kárt tehet a lakásban és a bútorokban, stb.
Az összes gyári tápon pontosan fel kell legyen tüntetve, hogy milyen korú, milyen méretű állatnak pontosan mennyi a napi adagja. Illetve, hogy melyik típusú és korú kutyáknak melyik tápot kell választani. Ennek eldöntéséhez az adott tápboltokban szívesen nyújtanak segítséget. Az így kiszámolt mennyiség és minőség mellé igazából mást már nem érdemes adni, mert elhízást okozhat. Ha mégis kap konzervet (egy kis változatosság miatt...), akkor kicsit csökkenteni kell a szárazadagot.