4126. Túlszaporodtak a barnamedvék!
Kilövéssel kellene megfékezni a medvék túlszaporodását Horvátország hegyvidéki részén, Gorski Kotarban - véli egy horvát szakember a Novi list napilapban.
Kilövéssel kellene megfékezni a medvék túlszaporodását Horvátország hegyvidéki részén, Gorski Kotarban - véli egy horvát szakember a Novi list napilapban.
Sok kutyatulajdonos tér be az állatorvosi rendelőbe azzal a panasszal, hogy kedvence szeme könnyezik, gyulladt, „csipás”. Ezek a tünetek számos okból jelentkezhetnek. Közülük az egyik az ún. szárazszem-betegség (keratoconjunctivitis sicca).
Bella egy fiatal vizsla-lány (kb. fél éves), előélete ismeretlen. 2012 júliusában egy hajléktalan férfihoz és az Ő kutyájához szegődött, de mivel igen rossz állapotban volt, a férfi állatvédőkhöz adta az ebet, akik orvoshoz tudták vinni.
Itt a hűvös idő, ilyenkor fokozottan kell figyelni a törpesünökre. Lássuk, mire kell ügyelnünk, és hogyan biztosíthatjuk, hogy a törpesüni jól érezze magát!
A vadászgörényeknek is szükségük van különböző oltásokra. Lássuk, a legfontosabbakat!
Az Ön által említett két faj egyike sem tartozik a békés természetű madarak közé. Véleményem szerint külön-külön és párban tartva helyezze el a madarakat. Mivel más-más magkeverékre van szükségük, ezért így a táplálásuk is könnyebben megoldható.
A leghasznosabb az lenne, ha elvinnék állatorvoshoz. Alapos, szakszerű, mélyreható fültisztítás és vizsgálat nélkül nem tud meggyógyulni a hallójárat. Az állatorvos megfelelő fülcseppet is fog adni. Az Oticlean egy sima fültisztító, mely gyógyszereket nem tartalmaz.
Az átlagos kelési idő 23-25 nap között van. (A kotlási idő alatt a megfelelő páratartalom elengedhetetlen!)
Szerintem irány az orvos. Valószínűleg csúnya, idült, gennyes külső hallójárat-gyulladása van a kutyusnak! Alaposan és szakszerűen ki kell tisztogatni és kezelni megfelelő fülcseppekkel! Otthon ilyen súlyos állapotban már nemigen lehet mit tenni.
Én gyerekkoromban sírós szemekkel álltam oda a szüleim elé, hogy hörit akarok. Bár enélkül is kaptam volna.