4126. Túlszaporodtak a barnamedvék!
Kilövéssel kellene megfékezni a medvék túlszaporodását Horvátország hegyvidéki részén, Gorski Kotarban - véli egy horvát szakember a Novi list napilapban.
Kilövéssel kellene megfékezni a medvék túlszaporodását Horvátország hegyvidéki részén, Gorski Kotarban - véli egy horvát szakember a Novi list napilapban.
Sok kutyatulajdonos tér be az állatorvosi rendelőbe azzal a panasszal, hogy kedvence szeme könnyezik, gyulladt, „csipás”. Ezek a tünetek számos okból jelentkezhetnek. Közülük az egyik az ún. szárazszem-betegség (keratoconjunctivitis sicca).
Bella egy fiatal vizsla-lány (kb. fél éves), előélete ismeretlen. 2012 júliusában egy hajléktalan férfihoz és az Ő kutyájához szegődött, de mivel igen rossz állapotban volt, a férfi állatvédőkhöz adta az ebet, akik orvoshoz tudták vinni.
Itt a hűvös idő, ilyenkor fokozottan kell figyelni a törpesünökre. Lássuk, mire kell ügyelnünk, és hogyan biztosíthatjuk, hogy a törpesüni jól érezze magát!
A vadászgörényeknek is szükségük van különböző oltásokra. Lássuk, a legfontosabbakat!
A jelenség vagy a kutya ivaréretté válásával vagy valamilyen szervi (húgy rendszer) betegséggel lehet összefüggésben.
Nem tudom, hogy foltokban, vagy az egész testfelületén egyenletesen hullik, mert mindkettő más problémára utalhat. Hidegtől nem szabadna hullania a szőrének. Általában tavasszal és ősszel van szőrváltási időszakuk, lakásban tartva azonban ez gyakran felborul, és vagy össze-vissza, vagy egész évben folyamatosan váltja a kutya a szőrét. A tavaszi, nyár eleji vedléskor a spiccek szőrzete gyakran rövidebb és kisebb sűrűségű lehet, ez nem baj. Ha úgy gondolod, hogy már olyan sok szőre kihullott,hogy az már nem normális, akkor inkább fordul állatorvoshoz. Így látatlanban nem tudok mit írni arra, hogy kórosan sok hullott-e ki, mert nem látom. Ha viszont nagyon nagymértékű szőrhullása van, akkor mindenképp konzultálj egy állatdokival, mert ezt lehet: 1. betegség (cukorbetegség, belsőszervi kor, bőrbetegségek, petefészek probléma, stb...) kísérő tünete 2. mérgek (inkább kopaszságot okoznak) tünete 3. rokontenyésztéssel szerzett rendellenesség.
A teknőst hüllőkkel is foglalkozó állatorvoshoz kell vinni. Valószínűleg szemkenőccsel rendbe lehet hozni a szemét. A szállításnál ilyen hidegben nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon a teknős. Például hűtőtáskában melegített jégakkuk között lehet szállítani. A paradicsom és saláta mennyiségét a minimálisra kell csökkenteni. A görög teknős számára a legjobb táplálék a pitypang, lóhere és más lágyszárúak. Nyáron az étrendjének 90%-át alkossák ezek a növények. Télen sajnos ez nem megoldható, ilyenkor almát, körtét, uborkát, répát kaphat.
Milyen nemű a kutya ? Mennyi idős ? Milyen fajta ? … és még jó néhány adat ismerete lenne szükséges a pontos és felelősségteljes válaszhoz. De … a hasonló esetek nagy részében a kiváltó ok vagy szexuális indíttatású vagy nincsenek kellően kielégítve a kutya szellemi és testi igényei ezért unalmas számára az udvari egyedül lét és nincs szoros kötődése az embertársához. Néhány általános tanács: • ivartalanítás • naponta 1 -2 alkalommal, 1-2 óra intenzív játék, séta, foglalkozás • éjszakára hívják be Részletes tanácsok szinte minden kutyatartással, kutyaneveléssel foglalkozó olvashatók - amelyek a kutyát mint ´társállatot´ kezelik.
Drótszőrű vizsla és valami más keverékének tűnik. Nagy testűnek és kemény szőrűnek látszik ezeken a képeket. Valószínű akár drótszőrű vizslásra le is lehetne trimmelni. Persze csak élőben lehet eldönteni,hogy elég kemény-e hozzá a bundája.