4126. Túlszaporodtak a barnamedvék!
Kilövéssel kellene megfékezni a medvék túlszaporodását Horvátország hegyvidéki részén, Gorski Kotarban - véli egy horvát szakember a Novi list napilapban.
Kilövéssel kellene megfékezni a medvék túlszaporodását Horvátország hegyvidéki részén, Gorski Kotarban - véli egy horvát szakember a Novi list napilapban.
Sok kutyatulajdonos tér be az állatorvosi rendelőbe azzal a panasszal, hogy kedvence szeme könnyezik, gyulladt, „csipás”. Ezek a tünetek számos okból jelentkezhetnek. Közülük az egyik az ún. szárazszem-betegség (keratoconjunctivitis sicca).
Bella egy fiatal vizsla-lány (kb. fél éves), előélete ismeretlen. 2012 júliusában egy hajléktalan férfihoz és az Ő kutyájához szegődött, de mivel igen rossz állapotban volt, a férfi állatvédőkhöz adta az ebet, akik orvoshoz tudták vinni.
Itt a hűvös idő, ilyenkor fokozottan kell figyelni a törpesünökre. Lássuk, mire kell ügyelnünk, és hogyan biztosíthatjuk, hogy a törpesüni jól érezze magát!
A vadászgörényeknek is szükségük van különböző oltásokra. Lássuk, a legfontosabbakat!
Javaslom vigye el az Ön által választott állatorvoshoz, akivel megbeszélhetik a további teendőket. Ő fog tudni bővebb felvilágosítást adni az esettel kapcsolatban. Én így látatlanban, vizsgálat nélkül nem tudok többet segíteni.
A kifejlett fehér egér nem fér ki ekkora rácsok között.
Számos dolog okozhatja a problémát (esetleg nyitott szájpadlás), ezért célszerű minél előbb állatorvoshoz vinni, hogy megvizsgálhassa és segíteni tudjon.
A leírás alapján azt gondoltam, hogy a pofazacskójában tárol valamit, és ez okozza a duzzanatot. A képek alapján azonban nem egyértelmű a dolog. Javaslom, hogy keressék fel állatorvosukat, mert biztosat csak egy vizsgálatot követően lehet mondani.
Ha a hal eszik, nem bújik el, nem látsz rajta más problémát akkor szerintem rendbe fog jönni. A kitakarítás alatt mit ért? Teljes takarítást nem kell csinálni, heti vízcsere, aljzat porszívózás, és szűrőszivacs kinyomkodása leszívott akvárium vízben.