4141. Mivel etessük a zebrapintyet?
A zebrapinty táplálékának négy fő alkotóeleme van: magok, magkeverékek, zöldeleségek, lágyeleségek, ásványi anyagok.
A zebrapinty táplálékának négy fő alkotóeleme van: magok, magkeverékek, zöldeleségek, lágyeleségek, ásványi anyagok.
Nemesítéssel létrehozott akváriumi növény. Létrejöttét egy Barth nevű német növényesnek köszönhetjük, aki az Echinodorus schlueteri "leopard", és az Echinodorus barthii fajok keresztezéséből hozta létre. Ez az oka annak, hogy az E. "ozelot" a szabad természetben nem található meg
Visszafordíthatatlan károkat okozna az amuri tigrisek és leopárdok élőhelyében az Oroszország távol-keleti vidékére tervezett fölgáz-cseppfolyósító üzem - figyelmeztetnek orosz környezet-és állatvédők.
Kutya etetése. Az ismert állateledelek minősége, tápanyagtartalma és biztonsága garantált. A termékek sokféle recept alapján, több változatban és állagban készülnek, mindenki kiválaszthatja a neki és kutyájának leginkább megfelelőt.
Ne hagyjuk ki az ünnepi készülődésből kedvencünket sem! Készítsünk finom adventi kutyakekszet ebünknek!
Tény, hogy a bolti tápok - főleg, ha jó minőségűek - a legjobbak. Ha azonban egy kutyus el lett kapatva finomságokkal, akkor nehéz rávenni, hogy ezeket megegye. Főleg, ha aggódó figyelemmel rögtön a szájába nyomunk egy túró rudit, amikor nem veti rá magát a száraztápra. Szóval csak keményen! :) Ha éhes lesz, majd megeszi. Orrnedvességnek semmi, de semmi jelentősége nincs az egészségi állapotát tekintve. Úgy értem, lehet teljesen száraz is, ha épp az imént törölte bele a díszpárnába és lehet lázas kutyának is nedves, hideg az orra, ha épp ivott. Továbbá minden állatpatikában kapható idős kutyáknak való vitaminkészítmény és immunerősítők is.
A csőrméretük, formájuk nem sokban különbözik egymástól, a "borzolt" tollazat (fejdísz) miatt tűnik benyomottnak a csőre.
Valószínűleg vissza kell még vinni az állatorvoshoz. Így különösképpen aggódni sem kell, hiszen ott szakértő kezek fogják gyógyítani. Általában "egy szuri" csak a kezelés kezdete... A macskák tényleg hajlamosak inkább elbújdosni, ha nincsenek jól és nem sajnáltatják magukat, mint mi, emberek. :)
Ha a szoba madárügyileg biztonságos, akkor minden további nélkül "szabadon" tartható a kismadár. De azért vegye figyelembe, hogy nem csak a madárnak eshet baja, hanem ő is kárt tehet a lakásban és a bútorokban, stb.
Az összes gyári tápon pontosan fel kell legyen tüntetve, hogy milyen korú, milyen méretű állatnak pontosan mennyi a napi adagja. Illetve, hogy melyik típusú és korú kutyáknak melyik tápot kell választani. Ennek eldöntéséhez az adott tápboltokban szívesen nyújtanak segítséget. Az így kiszámolt mennyiség és minőség mellé igazából mást már nem érdemes adni, mert elhízást okozhat. Ha mégis kap konzervet (egy kis változatosság miatt...), akkor kicsit csökkenteni kell a szárazadagot.