4141. Mivel etessük a zebrapintyet?
A zebrapinty táplálékának négy fő alkotóeleme van: magok, magkeverékek, zöldeleségek, lágyeleségek, ásványi anyagok.
A zebrapinty táplálékának négy fő alkotóeleme van: magok, magkeverékek, zöldeleségek, lágyeleségek, ásványi anyagok.
Nemesítéssel létrehozott akváriumi növény. Létrejöttét egy Barth nevű német növényesnek köszönhetjük, aki az Echinodorus schlueteri "leopard", és az Echinodorus barthii fajok keresztezéséből hozta létre. Ez az oka annak, hogy az E. "ozelot" a szabad természetben nem található meg
Visszafordíthatatlan károkat okozna az amuri tigrisek és leopárdok élőhelyében az Oroszország távol-keleti vidékére tervezett fölgáz-cseppfolyósító üzem - figyelmeztetnek orosz környezet-és állatvédők.
Kutya etetése. Az ismert állateledelek minősége, tápanyagtartalma és biztonsága garantált. A termékek sokféle recept alapján, több változatban és állagban készülnek, mindenki kiválaszthatja a neki és kutyájának leginkább megfelelőt.
Ne hagyjuk ki az ünnepi készülődésből kedvencünket sem! Készítsünk finom adventi kutyakekszet ebünknek!
Természetesen kaphat más fajtát is! Gondolj csak bele, régen nem is létezett fajta-specifikus eledel, de a yorkik (és a többi kutyafajta is) akkor is ettek már valamit :)
Szerintem nem vált a "szelíd kutyából vadállat" ! Az idősödő, egészségileg gyengülő kutyákkal szemben egy másik, korábban alacsonyabb rendű kutya ösztönösen késztetést érez arra, hogy fölé kerekedjen és változtasson a korábban akár éveken keresztül harmonikusan működő pozícióján. Rangsorváltásnak nevezik ezt, ami természetesen nem mindig zajlik le összecsapások, kisebb-nagyobb játékos harcok nélkül. Az Ön feladata lenne, hogy segítsen a kutyák rangsorváltozásának kivitelezésén és az idős, Akita kutyát eggyel lejjebb helyezze a képzeletbeli "szamárlétrán". A fiatal német juhász okos és bölcs döntése, hogy nem szól bele az idősek konkurencia harcába, - tudja, hogy még az ő ideje nem jött el, de el fog jönni !
Az új kutyusnál esetleg lehet a környezetváltozás számlájára írni a dolgot, de a másik kutyánál szerintem ez kizárt. Ha nem javul a dolog, akkor mindenképpen fel kellene keresnie állatorvosát.
Ebben az esetben nagyon nehéz jó tanácsot adni az esetleges műtéttel kapcsolatban. Ennek pedig alapvetően az az oka, hogy a 8 éves dog már igen-igen idősnek számít. Ritkán találkozni 8 év feletti egyeddel. Néha ugyan előfordulnak magasabb kort is megélt német dogok (általában a kisebb testűek), de nem ez az általános. Mindenekelőtt azt tanácsolom, hogy ortopédiai szakrendelésen vizsgáltassák meg az állatot, hogy valóban térdszalag szakadás, vagy esetleg arthrosis van-e a tünetek hátterében. Emellett egy gerontológiai vizsgálat (vérvizsgálattal) is hasznos lehet atekintetben, hogy az állat általános állapota lehetővé teszi-e az esetleg szükséges műtéti beavatkozást. Amennyiben a gerontológiai vizsgálat kedvező eredményű, egyéb szervi bajok (szív, máj, vese, stb.) nincsenek, az ortopédiai vizsgálat megerősíti a térdszalagszakadást, és az állat általános állapota a vizsgáló szakember szerint jó, csak akkor érdemes megfontolni az esetleges műtétet, amelynek természetes kockázata lényegesen magasabb ebben a korban, mint a fiatalabb állatok esetében. Arra vonatkozóan, hogy a műtétet követően milyen hosszú lábadozási idő várható, mik a kilátások a jövőre nézve, a sebész tud majd közelebbit mondani a vizsgálat ill. a műtét során tapasztaltak alapján.
A terhesség, majd a szoptatás erősen igénybe veszi a szervezetet, és egyáltalán nem meglepő, ha ezek után egy ideig erősebb a szőrhullás. A gyakori kefélgetés helyes, ezt ne is hagyja abba. Viszont adhatna a cicának szőrkondícionáló tablettákat. Ma már sokféle kapható, javaslom keressen fel egy állatpatikát, vagy nagyobb állateledel áruházat. A kiszolgálóktól kérjen segítséget! (De az sem lenne azért felesleges, ha inkább egy állatorvost keresne fel a cicával, hátha egy alapos vizsgálattal kiderül, hogy esetleg valami más baj is van a háttérben!)