4141. Mivel etessük a zebrapintyet?
A zebrapinty táplálékának négy fő alkotóeleme van: magok, magkeverékek, zöldeleségek, lágyeleségek, ásványi anyagok.
A zebrapinty táplálékának négy fő alkotóeleme van: magok, magkeverékek, zöldeleségek, lágyeleségek, ásványi anyagok.
Nemesítéssel létrehozott akváriumi növény. Létrejöttét egy Barth nevű német növényesnek köszönhetjük, aki az Echinodorus schlueteri "leopard", és az Echinodorus barthii fajok keresztezéséből hozta létre. Ez az oka annak, hogy az E. "ozelot" a szabad természetben nem található meg
Visszafordíthatatlan károkat okozna az amuri tigrisek és leopárdok élőhelyében az Oroszország távol-keleti vidékére tervezett fölgáz-cseppfolyósító üzem - figyelmeztetnek orosz környezet-és állatvédők.
Kutya etetése. Az ismert állateledelek minősége, tápanyagtartalma és biztonsága garantált. A termékek sokféle recept alapján, több változatban és állagban készülnek, mindenki kiválaszthatja a neki és kutyájának leginkább megfelelőt.
Ne hagyjuk ki az ünnepi készülődésből kedvencünket sem! Készítsünk finom adventi kutyakekszet ebünknek!
Javaslom, ne tegye a fal mellé az alomtálat. Üdv
A fel sem tett kérdésből nem derül ki hogy a bántások milyen gyakoriak, csak egy-egy harapásból, vagy tartósabb verekedésből állnak-e, és régóta tartanak, vagy csak mostanában kezdődtek. Általánosságban ha a sérülések nem súlyosak akkor érdemes együtt hagyni őket, súlyosabb esetekben azonban célszerűbb a szétválasztásuk.
Bőrbetegségek esetén rettentő nehéz (sokszor lehetetlen) a távolból bármi érdemlegeset mondani. Ez a helyzet is ilyennek tűnik, már csak azért is, mert vakarózást, viszketést nagyon sokféle ok előidézhet. Azt gondolom, a legjobb lenne megmutatni az állatorvosuknak! A vizsgálat alapján ő sokkal többet tud ezen segíteni.
Nehéz látatlanban erre a kérdésre válaszolni. Okozhatja a fogváltás is, de inkább a fajtára jellemző relatíve hosszú lágyszájpadlás, ill. a beszűkült garat okozta nyelési probléma is állhat a háttérben. Az is előfordulhat, hogy a túl gyakori táplálékváltás (a gazdi esetleg nem elég kitartó egy adott táphoz való hozzászoktatásban) okoz gasztro-intesztinális tüneteket, mert a kutya számára nem kívánatos az ember számára természetesnek tűnő "változatos" koszt.
Kedves Gazdi! A herélt macskák gyakori betegsége a húgykövesség. Mivel a húgyhólyagban többféle kő keletkezhet, szerves, szervetlen és azon belül is többféle kristályból állhatnak a húgykövek, a legfontosabb tényező a diagnosztikában, a kő analizálása. Macskákban gyakran nem egy nagy kő képződik hanem inkább hólyag homok. Ilyen esetekben a laboratóriumi vizelet vizsgálat eredménye mondja meg hogy milyen típusú kőről van szó, és eszerint kell változtatni a macska étrendjét. Van amelyik kőnél lúgosítani, van amelyiknél savanyítani kell a vizeletet, hogy megelőzzük a kő képződést. Sajnos a maguk esetében már idült húgyúti megbetegedésről van szó, mert már másodlagosan a vesegyulladás is kialakult. Ilyen esetekben vérvizsgálat, vizelet rutin vizsgálat , valamint a vizelet bakteriológiai rezisztencia vizsgálata javasolt, csak így tudjuk célzottan kezelni a betegséget, ellenkező esetben idült vese és hólyaggyulladás léphet fel, amely végig kísérheti a cica egész életét. Amíg ezek a vizsgálatok meg nincsenek, azt javasolnám hogy konzervet vagy házi kosztot adjon a cicának, mert a száraz táp a a macskától vonja el a folyadékot, és ha nem iszik eleget még jobban besűrűsödik a vizelet a hólyagban és újra indul a húgykövesedés. Üdvözlettel Dr Kiss Gabriella