4146. Varjak a temető szarkái
Megoldódott egy észak-írországi temető rejtélye: hetek óta lopkodták ismeretlenek a sírokról a díszkavicsokat, a gondnok viszont felfedezte, hogy a varjak a felelősök.
Megoldódott egy észak-írországi temető rejtélye: hetek óta lopkodták ismeretlenek a sírokról a díszkavicsokat, a gondnok viszont felfedezte, hogy a varjak a felelősök.
A kopasz macskák a legbarátságosabbak, míg a rövid szőrű házimacskák a legkevésbé - állítják egy brit felmérés készítői.
"Macskaszemfüles" lesz ötszáz szamár Botswanában a közlekedés biztonságának javítása végett: az állatok füleinek a csúcsára fényvisszaverő lapocskákat rögzítenek.
Magukra hagyott tigriskölyköket fogadott örökbe egy juhászkutya Oroszországban.
Közel háromszáz, észak-amerikai állatkertekben élő gorilla csaknem két évtizeden át tartó megfigyelése alapján arra a következtetésre jutott egy nemzetközi kutatócsoport, hogy az állatok személyisége befolyásolja élettartamukat.
Ahogy Ön is említette, a madarat igen nagy trauma érte. Elveszítette korábbi otthonát, és a nagy vihar is a szabadban érte. Azt javasolnám, hogy várja meg, míg a kismadár megszokja az új otthonát, kalitkáját, környezetét, gazdáit. Ha már beilleszkedett, akkor a számára legkedvesebb csemegéjével lehet kezdeni a "szelídítést". Az első időben ne nyúljon a kalitkába, ritkábban takarítsa, és ne engedje ki a madarat! Néhány hét elteltével kezdjen közeledni hozzá. Legyen türelmes és kitartó, idővel szelíd társsá válhat a madár.
Nem tudom. Ha jól van, eszik, élénk stb., akkor nem aggódnék. Valószínűleg ilyen a hangja.
Azt honnan tudják, hogy párosodtak?
Lakásban légkondi, hideg padlókő, vizes rongyos lemosás. Hosszabb séta csak reggel, este, és árnyékban, parkokban. Kertben árnyék, műanyag kismedence, amibe belefekhet, gyakori fürösztgetés. Ha lehet, szőrnyírás.
Véleményem szerint, az Ön távolléte nem fogja megviselni a madarat. A hullámos papagájok nem tartoznak az "érzékeny" fajták közé. Ha a madarat mégis levertnek, szomorúnak találja, akkor szerezzen be mellé egy ellenkező nemű párt.