4156. Így etesd és ápold kutyádat télen, hogy ne fázzon meg!
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Karácsony közeledtével sokakban felmerül a gondolat, hogy gyermeküknek, családtagjuknak, barátjuknak kutyát, macskát, esetleg más kisállatot ajándékozzanak. Nem jó ötlet!
Karácsonykor sok gazdi késztetést érez, hogy valamilyen díszt kutyája vagy macskája, netán nyuszija vagy hörcsöge fejére biggyesszen. Nincs is ezzel semmi baj, amíg az állat is élvezi. Összegyűjtöttünk pár cuki fotót, nézzétek!
A fogyatékossággal élők érdekképviselete és társadalmi beilleszkedésének elősegítése a célja a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnek (NEO MSKE), amelynek munkatársai speciálisan képzett kutyák segítségével végzik tevékenységüket.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szilveszterkor eltűnt és talált kutyák képekkel és adatokkal.
Ha semmi más rendellenességet nem tapasztal, lehet, hogy narcolepsiáról van szó, de ez ritka betegség. Más rendellenességnél is előfordulhat bágyadtság, aluszékonyság. Mindenképpen vizsgáltassa meg állatorvossal, ha kell, neurológiával foglalkozó szakembert is keressen fel vele.
A megfogalmazás jól takarja a tenyésztői körökben "meszes láb" betegségként leírt problémát. A tünetet a szaruréteg alatt élősködő atkák okozzák. A vegyszeres-gyógyszeres(pl. Ivermectin) kezelés mellett jó eredményt hozhat a paraffinolajjal való lekezelés. Az összefüggő filmréteget alkotó ecsetelést érdemes megismételni. Erős fertőzés esetén, akár több ízben is, egészen a tünetmentességig. A madarak lakókörnyezetét ajánlott valamilyen piretrin tartalmú vegyszerrel bepermetezni.
Azt, hogy a cicájukkal mi lehet a probléma, vizsgálatok nélkül így nem lehet megmondani. El kell vinni egy állatorvoshoz és kérni kell a nagyon alapos kivizsgálását!
Az ilyen mértékű fogyás okait nem találgatni kell, hanem el kell végezni a legalapvetőbb klinikai és kiegészítő vizsgálatokat, majd a kapott eredmények birtokában eldönteni, hogy mi legyen a teendő. Szóval, azt javaslom, keressenek fel vele egy jól felszerelt rendelőt és mutassák ott meg őt.
Táplálékának 20%-át tegye ki állati eredetű takarmány (rovarok, túró, kemény sajt, főtt tojás) 50% magkeverék, 20% széna, 5 % zöldeleség, 5 % csemege (pl. olajos magvak, száraz kenyérhéj,) forrás: Dr. Fodor Kinga: Mit egyenek a kisállataim? c. könyve