4156. Így etesd és ápold kutyádat télen, hogy ne fázzon meg!
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Karácsony közeledtével sokakban felmerül a gondolat, hogy gyermeküknek, családtagjuknak, barátjuknak kutyát, macskát, esetleg más kisállatot ajándékozzanak. Nem jó ötlet!
Karácsonykor sok gazdi késztetést érez, hogy valamilyen díszt kutyája vagy macskája, netán nyuszija vagy hörcsöge fejére biggyesszen. Nincs is ezzel semmi baj, amíg az állat is élvezi. Összegyűjtöttünk pár cuki fotót, nézzétek!
A fogyatékossággal élők érdekképviselete és társadalmi beilleszkedésének elősegítése a célja a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnek (NEO MSKE), amelynek munkatársai speciálisan képzett kutyák segítségével végzik tevékenységüket.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szilveszterkor eltűnt és talált kutyák képekkel és adatokkal.
A cinkeszülők valószínűleg önmaguk is képesek lennének a fiókáikat felnevelni, de a lisztkukacokkal jelentősen megkönnyíti a feladatukat. Attól ne tartson, hogy ez egyoldalú táplálást váltana ki.
Nem lehet, csak injekció formájában. Üdv
Üdvözlöm, Jó lenne tudni mennyi idős a gőte, ugyanis ezek az állatok ivarérésig szárazföldi életmódot folytatnak. Fontos az is hogy optimális hőmérséklet legyen biztosítva számára ami kb. 18C ... A megfelelő tartás mellett nem hajlandó enni az állat ha fiatal egyedről van szó...ennek megfelelően inkább muslincákat, tücsköket a szárazon.. akkor érdemes lenne elvinni egy kétéltűekhez is értő állatorvosnak, hogy megvizsgálhassa... Üdvözlettel Dr. Schütz Éva
Kedves Érdeklődő! Igen, a hörcsög szeme valóban be van gyulladva. Első lépésnek a kamillás borogatás mindenképpen jó, azonban ha egy hét alatt sem kezd el javulni, mindenképp látogassanak el vele állatorvoshoz. Azonban előtte a hörcsög jelenlegi almát cseréljék ki konyhai papírtörlőre, mert lehet, hogy az bántja a szemét. Ha így sincs semmi javulás, látogassanak el egy állatorvoshoz. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek alapján valószínűsíthető, hogy az ivartalanítás után gyakran előforduló inkontinenciáról lehet szó. Ez esetben három homeopátiás szert ajánlhatok: Cantharis CH9, Lachesis CH9, Aristolochia clematis CH5, - mindegyik szerből napi 3 alkalommal adva. Ha 2-3 hét szedés után sem csökkennek a tünetek, mindenképpen érdemes felkeresnie személyesen egy állatorvost, aki egy részletes állapotfelmérés után pontosabban ki tudja választani a kedvencének egyedileg legmegfelelőbb szert ill. szereket. Az inkontinencia viszonylag gyakori jelenség az ivartalanítás után, mert ennek a problémának a fő oka az oxitocin nevű hormon hiánya, amiből kell egy kevés ahhoz is, hogy a hólyag záróizomzata kellő erővel tudjon szorítani. Ezen a problémán már évek óta lehet hatékonyan segíteni, van erre egy speciális állatgyógyszer, ami általában teljesen megoldja ezt a problémát. (Incurin tabletta) Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.