4156. Így etesd és ápold kutyádat télen, hogy ne fázzon meg!
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Karácsony közeledtével sokakban felmerül a gondolat, hogy gyermeküknek, családtagjuknak, barátjuknak kutyát, macskát, esetleg más kisállatot ajándékozzanak. Nem jó ötlet!
Karácsonykor sok gazdi késztetést érez, hogy valamilyen díszt kutyája vagy macskája, netán nyuszija vagy hörcsöge fejére biggyesszen. Nincs is ezzel semmi baj, amíg az állat is élvezi. Összegyűjtöttünk pár cuki fotót, nézzétek!
A fogyatékossággal élők érdekképviselete és társadalmi beilleszkedésének elősegítése a célja a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnek (NEO MSKE), amelynek munkatársai speciálisan képzett kutyák segítségével végzik tevékenységüket.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szilveszterkor eltűnt és talált kutyák képekkel és adatokkal.
Kedves gazdi! A leírása alapján elképzelhető, hogy epilepsziás rohama volt a cicának. A macska kivizsgálásával és gyógyításával kapcsolatosan: pontos kórelőzményi adatfelvétel és kivizsgálás szükséges. Egyéb információk érdekében, bármikor hívhatja az ügyeleti számunkat: 0620-9-943157 dr Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
A kép alapján úgy tűnik, ez egy papilloma, ami egy jóindulatú virus okozta szemölcsös elváltozás. Ez általában fiatal állatoknál (embereknél is hasonló a helyzet) fordul elő. Az esetek 90%-ban magától elmúlik (leesnek), azonban néhányszor műtéti beavatkozást igényel. Ez gyakorlatilag egy altatásban végzett szemölcskiégetés. Ha ennek ellenére kiújul, akkor az eltávolított papillomából vakcinát szoktunk készíteni, ami végleg megoldja a problémát. Olvass tovább! Váladékozika kutya szeme - milyen betegséget jelez?
Kedves Gazdi! Kora tavaszi gyógyhatású, vitamiban gazdak korai zöldeket kaphatnak a tengerimalacok, ha bio. De nem szabad ezeket túlérékelni. A korai zöldek pl. tyúkhúr, kora tavaszi fű könnyen puffaszthatják őket, ezért kis mennyiségben lehet. A kora tavaszi vitamindús, gyúgyhatású zöldekkel vigyázni kell, mert kis testű tengerimacnak bizonyos anyagok túl sok lehetnek, ami embernek egészséges. A madársaláta és endívia saláta nem rokonok. A madársaláta madársaláta (Valeriana locusta) macskagyökérféle. Az endíviasaláta (Cichorium endivia) őszirózsaféle. Az endíviasalátának magas a foszfortartalma, ezért tengerimalacok csak kis mennyiséget kaphatnak belőle, néhány szálat. A madársalátának van C-vitamintartalma, ezért ez talán jobb, de magas a magnéziumtartalma, ezért ebből sem kaphat sokat egy evésre. Azt javasolnám, hogy ha saját fogyasztásra vásárol a gazdi, kaphat néhány levélkét a tengerimalac változatosság miatt, de nem adnék napi rendszerességel télen sem. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Az emlődaganatok kb 50%-a jóindulatú, 50%-a rosszindulatú. Amennyiben eltávolítják, jóindulatú daganat esetén tulajdonképpen "meg is gyógyulhat" a kutyus, rosszindulatú daganat esetén pedig nagyban csökkenhet az áttétképződés veszélye. Én mindenképp javasolnám, hogy vigye el állatorvoshoz és ha emlődaganat, akkor a műtétet is javasolnám, hiszen az eddigi előélete tükrében elképzelhető, hogytökéletesen egészséges lenne..
Azonnal vigye állatorvoshoz! Ha még nem késő...