4156. Így etesd és ápold kutyádat télen, hogy ne fázzon meg!
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Karácsony közeledtével sokakban felmerül a gondolat, hogy gyermeküknek, családtagjuknak, barátjuknak kutyát, macskát, esetleg más kisállatot ajándékozzanak. Nem jó ötlet!
Karácsonykor sok gazdi késztetést érez, hogy valamilyen díszt kutyája vagy macskája, netán nyuszija vagy hörcsöge fejére biggyesszen. Nincs is ezzel semmi baj, amíg az állat is élvezi. Összegyűjtöttünk pár cuki fotót, nézzétek!
A fogyatékossággal élők érdekképviselete és társadalmi beilleszkedésének elősegítése a célja a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnek (NEO MSKE), amelynek munkatársai speciálisan képzett kutyák segítségével végzik tevékenységüket.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szilveszterkor eltűnt és talált kutyák képekkel és adatokkal.
Ha látható sérülés nincs rajta, lehet, hogy tojásrakás, vagy táplálékváltás okozott problémát. Kérdezze meg mit ettek korábban. A napi fejadagjuk 1dl mag-táp keverék egyedenként. Ha a kertben talál megfelelő eleségeket (zöld, gyümölcs, csiga, rovar), azok ki is válthatják az egyéb táplálást. Ha a kertben mérgező növények is vannak, azok okozhattak megbetegedést. Naponta cserélt friss ivóvízre van szükségük, amiben alkalmanként, főleg hűvös, nyirkos időben, vitaminkészítményt kellene feloldani.
Röpdeépítéshez legalább 1,8mm-es dróthálót használjon és annyi faágat, ami a repülésben nem zavaró, de egyik a másikhoz ér, megkönnyítve a közlekedést. A legfelső faág helyett érdemes lécet, deszkát elhelyezni, hogy a madár könnyeben egyensúlyozhasson.Egyéb igényei ugyanolyanok, mint épp lábú fajtársainak.
Lehetséges a Babesiosis (az egyik kullancs által terjesztett betegség), de mivel én sem tudom mit adott a kollega, csak azt tudom javasolni, hogy keressen fel egy állatorvosi rendelőt, ahol tudnak ultrahangos, valamit vérlabor vizsgálatot végez(tet)ni. Diagnózis nélkül nehéz kiválasztani a megfelelő terápiát...
Kissé hasonló a tünet a szaruréteg alatt élősködő atkák okozta tünetekhez, de mivel sem a csőrön, sem a lábon nincs elváltozás, illetve a "rücskösödés" színelváltozással jár (hormonális változások tünete hasonló az öreg madaraknál), így lehet hiánybetegség, májprobléma is az okozója. Pontos diagnózishoz, kezeléshez javaslom állatorvos felkeresését. A leírtak és látottak alapján nem fertőző a "betegség".
Nem betegség, a benne felgyülemlett mozgásigény kielégítésének egyik módja. Talán többet kellene mozgatni