4156. Így etesd és ápold kutyádat télen, hogy ne fázzon meg!
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Karácsony közeledtével sokakban felmerül a gondolat, hogy gyermeküknek, családtagjuknak, barátjuknak kutyát, macskát, esetleg más kisállatot ajándékozzanak. Nem jó ötlet!
Karácsonykor sok gazdi késztetést érez, hogy valamilyen díszt kutyája vagy macskája, netán nyuszija vagy hörcsöge fejére biggyesszen. Nincs is ezzel semmi baj, amíg az állat is élvezi. Összegyűjtöttünk pár cuki fotót, nézzétek!
A fogyatékossággal élők érdekképviselete és társadalmi beilleszkedésének elősegítése a célja a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnek (NEO MSKE), amelynek munkatársai speciálisan képzett kutyák segítségével végzik tevékenységüket.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szilveszterkor eltűnt és talált kutyák képekkel és adatokkal.
Igen, ha szereti, megeszi.
A vakarózást tengerimalacodnál több, a bőr mélyebb rétegeiben vagy felszínén élő, külső élősködő is előidézheti (pl. atkák a bőr mély rétegéből Trixacarus caviae (bőratka), Demodex caviae (szőrtűszőatka), atkák a bőr felszínén élősködve Cheyletiella parasitivorax (szőratka), Chirodiscoides caviae (szőratka), tetvek közül a Gliricola porcelli és a Gyropus ovalis, gombák közül a Trichophyton mentagrophytes és a Microsporum canis). A felsorolt élősködök közül leírásod alapján tengerimalacod esetében a Trixacarus caviae bőratka a legvalőszínűbb, de ezt csak a bőrkaparék vizsgálati eredményének ismeretében lehet egyértelműen kijelenteni. Ha ez az élősködő okozta a tüneteket, akkor a megfelelő injekciós kezeléseket követően (a viszketés már az első kezelést követő napokban mérséklődik, majd teljesen megszűnik, a második kezelést követő héten a szőrnövekedés is megindul) két hét múlva a tengerimalac tünetmentesen gyógyul. Amennyiben mégsem ez a kórokozó okozta a tüneteket, úgy a bőrkaparék vizsgálati eredménye ismeretében kell a kezelést és az otthoni terráriumi fertőtlenítést elvégezni. Ha gomba okozta a tüneteket, tudnod kell, hogy ez emberre is veszélyes lehet.
Sajnos az általad küldött kép alapján nem tudom beazonosítani, hogy milyen élőlényről van szó, de biztos segítséget kaphatsz a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karának Parazitológiai Tanszékén.
Szuka vagy kan a kutyus? Ha szuka, akkor álvemhesség lehet... De mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, hogy alaposan megvizsgálja, mert az evés melletti fogyás is aggasztó (daganatos betegség?), és nem fiatal már...
Szakszerű tartás mellett kb. két-három év után lesz ivarérett a gőtéd és még legalább ennyi ideig él.