4156. Így etesd és ápold kutyádat télen, hogy ne fázzon meg!
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Karácsony közeledtével sokakban felmerül a gondolat, hogy gyermeküknek, családtagjuknak, barátjuknak kutyát, macskát, esetleg más kisállatot ajándékozzanak. Nem jó ötlet!
Karácsonykor sok gazdi késztetést érez, hogy valamilyen díszt kutyája vagy macskája, netán nyuszija vagy hörcsöge fejére biggyesszen. Nincs is ezzel semmi baj, amíg az állat is élvezi. Összegyűjtöttünk pár cuki fotót, nézzétek!
A fogyatékossággal élők érdekképviselete és társadalmi beilleszkedésének elősegítése a célja a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnek (NEO MSKE), amelynek munkatársai speciálisan képzett kutyák segítségével végzik tevékenységüket.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szilveszterkor eltűnt és talált kutyák képekkel és adatokkal.
Kedves Krisztina! Az ivermectin spot on, mint ahogy az elnevezése is mutatja bőrre cseppentve használandó, majd felszívódva fejti ki hatását. Mivel a legcsőben megtelepedő élősködők ellen nincs igazán hatékony készítmény a hazai piacon, így a madártartók rákényszerülhetnek, hogy a csőrbe cseppentsenek belőle. Erre az esetre a SH-Ivermectin light készítmény alkalmas a 20-30 dekagramm testtömegnél kisebb madarak számára. Az Sh-Ivermectin spot on adagolása 1 csepp/0,5kg ttkg bőrön keresztül, de a nyálkahártyára cseppentve ezzel is sokkszerű hatást lehet kiváltani.. Kísérletek alapján a madarak jelentősebb károsodások nélkül kb. hatszoros túldózírozást viselnek el bőrön át felszívódva, bár ez már májfunkció problémákat okozhat. Amennyiben nem a light változatot használta, akkor két cseppel 30-40-szeres túladagolást hajtott végre, ráadásul nyálkahártyán keresztül. Mérgezések esetén K vitamint szoktak alkalmazni, amennyiben a mérgezés vérzékenységgel jár, de ez esetben összetettebb a probléma. A legbiztosabb teendő állatorvoshoz vinni kivizsgálásra és diagnózisra. Enélkül lehet próbálkozni multivitaminokkal és máriatövis készítménnyel. Abban az esetben, ha a "light" változatot használta, úgy szintén vitaminokkal, májvédővel lehet kezelni, csak a regenerálódás esélyei összehasonlíthatatlanul jobbak.
Kedves Bence, Több hiba is el lett követve az akvárium berendezésénél: - nem szabadot volna egyből halakat az akváriumba tenni,több napig járatni kellett volna - a vitorláshal nem való ekkora akváriumba közel tenyérnyire nő, sügérfajta és meg fogja enni a neonhalakat - aranyhal nem hideg vízi hal, nem való trópusi halak közé - a rák valószínűleg nem garnéla mert nem 10 centis, akkor viszont nem való halas társas akváriumba Javaslom az üzlettel beszélni, és ott egy hozzáértő véleményét kikérni üdv http://www.haziallat.hu/akvarium/
Ezt nem tudom leírás alapján eldönteni. Ha daganat, akkor nincs köze az előzőhöz. Ha gennyes tályog, akkor lehet. Vigye el állatorvoshoz. Lehetőleg egzotikus szakállatorvost keressen. Sokan vannak már országszerte.
Nem találkoztam még ilyennel. Én várnék még egy ürítést, ha nem jön ki megpróbálnám kihúzni. A benti rész talán megemésztődik a többit meg ki tudja húzni. Ha nem, akkor bízza inkább állatorvosra.
Üdvözlöm! Így látatlanban elég nehéz... Szerintem a páratartalmon kell emelni (ahogy Önök is helyesen gondolták) napi-kétnapi permetezéssel, amit langyos állott, esetleg (ez a jobb) desztillált vízzel kell végezni. Az atkák fekete színüek amúgy és nem is jellemző. A krémezést kerüljék. Kérem írja meg, hogy történt-e változás! Olvass tovább! A leopárdgekkó tartása - mire figyeljünk?