4156. Így etesd és ápold kutyádat télen, hogy ne fázzon meg!
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Karácsony közeledtével sokakban felmerül a gondolat, hogy gyermeküknek, családtagjuknak, barátjuknak kutyát, macskát, esetleg más kisállatot ajándékozzanak. Nem jó ötlet!
Karácsonykor sok gazdi késztetést érez, hogy valamilyen díszt kutyája vagy macskája, netán nyuszija vagy hörcsöge fejére biggyesszen. Nincs is ezzel semmi baj, amíg az állat is élvezi. Összegyűjtöttünk pár cuki fotót, nézzétek!
A fogyatékossággal élők érdekképviselete és társadalmi beilleszkedésének elősegítése a célja a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnek (NEO MSKE), amelynek munkatársai speciálisan képzett kutyák segítségével végzik tevékenységüket.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szilveszterkor eltűnt és talált kutyák képekkel és adatokkal.
A kérdést nem értem teljesen. Mikor szeretné, hogy a kutya beengedje az ismerőseit? Az Ön jelenlétében vagy amikor nem tartózkodik otthon? Mi konkrétan a probléma? Rájuk ugrál vagy megtámadja őket? Az első esetben meg kell tanítani a kutyát fekve, helyben maradni, és csak azután engedi mozogni, miután a vendégek a házba bementek. Ebben a közelben lévő kutyaiskolában kaphat gyakolati segítséget. A másik megoldás, hogy bezárja a kutyát egy kennelbe vagy megköti. A második esetben minél több emberrel kell összeismertetni, de valószínű, hogy úgy is csak azt fog beengedni, akit ő akar. Hogyan tanítsam meg a kutyámat a "gyere" parancsszóra? Hogyan tanítsd meg kutyádat az "ül" parancsszóra? Tanítsd önuralomra a kutyádat! Felugrál a kutyád? Ne büntesd meg, inkább szoktasd le róla!
Vannak ilyen irányú hiedelmek, hogy a kandúr a saját kölykeit is megtámadhatja, hiszen egy félvadon élő kandúr esetében egy időben több "feleség" is előfordulhat. Ha biztonságban akarja tudni a kölyköket, akkor a mamával együtt zárt helyre kell helyezni őket.
Nem valószínű, hogy bántani fogják egymást. De arra gondolt-e, hogy a szuka tüzelésekor problémák lehetnek? Fontolja meg az ivartalanítást.
Nem tudom, mennyi idős a kiscica és honnan származik? Csak feltételezem, hogy eddigi élete során az emberektől nem sok szerető gondoskodást kapott. Tanácsom, hogy vigyék homeopata állatorvoshoz. Címlistát a www.homeopata.hu oldalon találnak.
Az említett tünetek allergiára utalhatnak, vagy esetleg pszichés eredetű abnormális viselkedésre. Ha a kutyák - főleg a nagy mozgásigényűek - hosszú ideig vannak bezárva egyedül, akkor gyakran jelentkeznek ezek a tünetek. Allergia és viszketés elleni kezeléssel, a táplálék antiallergiássá tételével (speciális tápok vannak, például bárányos-rizses) lehet a tüneteket megszüntetni. A pszichés eredetű tünetek pedig természetes alapú nyugtatókkal oldhatók meg.