4156. Így etesd és ápold kutyádat télen, hogy ne fázzon meg!
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Karácsony közeledtével sokakban felmerül a gondolat, hogy gyermeküknek, családtagjuknak, barátjuknak kutyát, macskát, esetleg más kisállatot ajándékozzanak. Nem jó ötlet!
Karácsonykor sok gazdi késztetést érez, hogy valamilyen díszt kutyája vagy macskája, netán nyuszija vagy hörcsöge fejére biggyesszen. Nincs is ezzel semmi baj, amíg az állat is élvezi. Összegyűjtöttünk pár cuki fotót, nézzétek!
A fogyatékossággal élők érdekképviselete és társadalmi beilleszkedésének elősegítése a célja a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnek (NEO MSKE), amelynek munkatársai speciálisan képzett kutyák segítségével végzik tevékenységüket.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szilveszterkor eltűnt és talált kutyák képekkel és adatokkal.
Ebben az életkorban és fajtában valóban nem lenne meglepő a szívelégtelenség miatti pangás a tüdőben, de azért más okok is szerepet játszhatnak az állapotának alakulásában. Ezt azonban csak alapos vizsgálatokkal lehet kideríteni (pl. mellkasröntgen, szív ultrahang vizsgálat), ezek nélkül sötétben tapogatózás minden kezelés. A megoldás tehát az, hogy keressenek egy olyan rendelőt, ahol ezeket a vizsgálatokat el tudják végezni, és a leletek birtokában pontosabb gyógykezelési tervet tudnak előírni. (A kutyának minden bizonnyal élete végéig folyamataosan gyógyszert kell szednie!)
Ki kellene vizsgálni Kedvencét, hogy szív (billentyű/izom) vagy tüdőeredetű (tumor/gyulladás/légcső-collapsus) problémával állunk szemben. Azaz: szükség van egy EKG-ra, szívultrahangra és egy tüdő(légcső)röntgenre. Szerintem nézesse meg egy olyan kollegával, akinek mindhárom vizsgálatra megvan a lehetősége, és már látott ilyen esetet...
Van esély rá, a biológiában semmi sem lehetetlen, de kevés. A vemhesség tényét minél hamarabb ellenőriztetni kell, amennyiben nem vemhes a kutya, a következő tüzelésnél pontos ovulációdiagnosztikát javaslok, ennek alapján fedeztetést.
A legtöbb kutya nem tudja rendesen megemészteni a tejcukrot, azaz a laktózt, ez hasmenés formájában nyilvánul meg. Ezért inkább ne adj neki tejet. Adhatsz viszont neki savanyított tejtermékeket, tehát pl. kefírt, natúr joghurtot. Ezeket akár fel is higíthatod vízzel, így olyan lesz, mintha tej lenne. Próbáld ki a kutyatápot is egy kis kefírrel vagy joghurttal leöntve, szeretni fogja a kutyád!
Ezek nem egymással összefüggő tünetek, így nem lehet tudni, hogy mi a baj.