4156. Így etesd és ápold kutyádat télen, hogy ne fázzon meg!
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Karácsony közeledtével sokakban felmerül a gondolat, hogy gyermeküknek, családtagjuknak, barátjuknak kutyát, macskát, esetleg más kisállatot ajándékozzanak. Nem jó ötlet!
Karácsonykor sok gazdi késztetést érez, hogy valamilyen díszt kutyája vagy macskája, netán nyuszija vagy hörcsöge fejére biggyesszen. Nincs is ezzel semmi baj, amíg az állat is élvezi. Összegyűjtöttünk pár cuki fotót, nézzétek!
A fogyatékossággal élők érdekképviselete és társadalmi beilleszkedésének elősegítése a célja a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnek (NEO MSKE), amelynek munkatársai speciálisan képzett kutyák segítségével végzik tevékenységüket.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szilveszterkor eltűnt és talált kutyák képekkel és adatokkal.
Tudni kellene, milyen fajú a tetű mert lehet vérszívó, vagy tolltetű is. Külsődlegesen a Neostomosan nevű készítmény alkalmas a környezet megtisztítására. A készítményt állatorvos írhatja fel és így a lehetséges gyógyszeres kezelést is lehet egyeztetni. üdvözlettel: dr.Varga József
Törzskönyveket javasoljuk áttekinteni, ha vannak. Érdemes lenne ellenőrizni, hogy történt-e beltenyésztés esetleg a kutya felmenői közt. Emellett javaslom, hogy menjen el a két kutyával EGYÜTT egy kutyaiskolába úgynevezett SZOCIALIZÁCIÓS tréningre, ahol segítenek összeszoktatni a két kutyát - és útmutatót adnak ahhoz, hogyan lehet otthon morgós, verekedős helyzeteket megelőzni; vagy ha véletlenül bekövetkeznek: hogyan lehet kezelni azokat.
Jó lenne tudni,hogy álmában teszi ezt,vagy felébred és csak lusta lemenni az alomra? Utóbbi szerintem valószínűbb. Ki kellene rakni az ágyból éjszakára . Felnőtt korára le fog erről szokni.
Az egyik legtipikusabb oka a hirtelen megnövekedő folyadékfelvételnek a vemhesség, de nem tudom, milyen nemű a malacka. Másik gyakoribb oka lehet a cukorbetegség. Erről vérvizsgálattal lehet meggyőzödni. De ha egyéb tünetet nem mutat a malacka (például testsúlyvesztést), nem érdemes ennek a stressznek kitenni őt.
A tarajos teknősök valóban elsősorban ragadozó életmódúak. Fogságban legmegfelelőbb eleség az élő vagy fagyasztott hal, vízicsigák, földigiliszta, de akár napos korú kisemlősöket is szívesen fogyasztanak. Megfelelő és változatos táplálás mellet kevésbé van szükség vitaminkiegészítésre. (A szívmix és a szárított hal nem ilyen.) Az eleségállatokat lehet otthon is tenyészteni, de ez sokszor több feladattal jár mint a teknős gondozása. A páncél hátsó része, főleg fiatal korban rugalmasabb mint az egész páncél, ez még normális jelenség.