4156. Így etesd és ápold kutyádat télen, hogy ne fázzon meg!
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Karácsony közeledtével sokakban felmerül a gondolat, hogy gyermeküknek, családtagjuknak, barátjuknak kutyát, macskát, esetleg más kisállatot ajándékozzanak. Nem jó ötlet!
Karácsonykor sok gazdi késztetést érez, hogy valamilyen díszt kutyája vagy macskája, netán nyuszija vagy hörcsöge fejére biggyesszen. Nincs is ezzel semmi baj, amíg az állat is élvezi. Összegyűjtöttünk pár cuki fotót, nézzétek!
A fogyatékossággal élők érdekképviselete és társadalmi beilleszkedésének elősegítése a célja a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnek (NEO MSKE), amelynek munkatársai speciálisan képzett kutyák segítségével végzik tevékenységüket.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szilveszterkor eltűnt és talált kutyák képekkel és adatokkal.
Ebben illetékes hatósági állatorvossal kellene felvenni a kapcsolatot. Szerintem érdeklődje meg a fogadó repülőtéren!
Állatorvosi segítségre van szüksége kedvencének. Ha konzervatív megoldással (olaj, beöntés) nem indul meg a bélsárürítés, akkor altatásban kell elvégezni a beöntést, csak így oldható meg a székrekedés. Ha időben nem fordul orvoshoz, az komolyabb szövődményekhez, amely akár műtéthez is vezethet, A jövőben ne adjon csontot a kutyusának! Olvass tovább! így kezeld a kedvenced emésztési problémáit homeopátiával! Mit tegyünk, ha rossz a kutyánk emésztése?
Emésztési probléma, bélgyulladás lehet a háttérben. Antibiotikum kezelésre lenne szükség, amihez állatorvost kell felkeresnie.
Feltétlen állatorvoshoz kellene vinnie Kedvencét, ugyanis ez többféle megbetegedés is lehet (hólyaggyulladás, beidegzési zavar, húgykő, prosztata-probléma stb.)!
Az allergia nehezen kezelhető betegség. A hiposzenzibiláló oldatnak nem két hónap, hanem legalább fél-egy-év kell, hogy látható hatása legyen (első injekciók után egyébként általában erősödnek a tünetek), az sem feltétlen azt jelenti, hogy teljesen elmúlnak a panaszok, hanem, hogy kisebb/jelentősebb mértékben csökkennek (tapasztalat). A kúra során nem javallott kortikoszteroid inj. adása, úgyhogy vakaródzás esetén csak egyéb antiallergikumokat adhatók. A fülprobléma szintén az allergia miatt jelentkezik. Ha a hiposzenz,oldat nem válik be, akkor marad az egyéb alternatív terápia (homeopatia), vagy a tüneti kezelés (hosszúhatású szteroid, betametazon hatóa. inj.). A fülére szteroid/antibiotikum/antimikotikum kombinációs cseppet javasolnék (Surolan, Dexoryl stb.).